IO w Rio 2016 - Wioślarstwo: Artur Mikołajczewski z Gopła Kruszwica szósty w igrzyskach

ds
Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski
Artur Mikołajczewski z Gopła Kruszwica wraz z Miłoszem Jankowskim zajął 6. miejsce w finale A w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Dobry występ Martyny Mikołajczak z Lotto Bydgostii w dwójce podwójnej wagi lekkiej, która wraz z Weroniką Deresz wygrały finał B. Siostry Anna i Maria Wierzbowskie z Bydgostii zakończyły rywalizację w dwójce bez sternika na 10. miejscu.

W piątkowych finałach Polska miała tylko jedną załogę. O medale w dwójce podwójnej walczył Mikołajczewski z Gopła wraz z Miłoszem Jankowskim. Polacy od początku płynęli na końcu stawki i ostatecznie zajął 6. miejsce. Jednak już sam awans do finału jest dużym sukcesem wioślarza z Kruszwicy.

Wcześniej w finale B dwójki podwójnej wagi lekkiej płynęły Martyna Mikołajczak z Lotto Bydgostii wraz z Weroniką Deresz. Polki od początku objęły prowadzenie w wyścigu i spokojnie "dojechały" pierwsze do mety, zostawiając za sobą rywalki.

Nieco gorzej poszło siostrom Annie i Marii Wierzbowskim w dwójce bez sternika, które ostatecznie w finale B zajęły 4. miejsce. Przez 1000 m płynęły na 2. pozycji, ale najpierw dały się wyprzedzić Chinkom, a potem jeszcze Rumunkom.
W półfinale jedynki wystąpił Natan Węgrzecki-Szymczyk. Jednak zaledwie 21-letni Polak nie był w stanie nawiązać walki z bardziej doświadczonymi rywalami i ostatecznie zajął ostatnie miejsce. Dzisiaj wystąpi w finale B.

Przypomnijmy, że w sobotę w finale A wystąpi męska ósemka, którą w większości tworzą wioślarze Lotto Bydgostii, Zawiszy Bydgoszcz i AZS UMK Energa Toruń. Początek wyścigu o godz. 16.27.