Sprzedawcy robią co mogą, by dogodzić klientom przed świętami, wydłużają choćby godziny pracy.
Stąd, do niedzieli sklepy Kaufland będą czynne od 7 do północy. Biedronki 23 i 30 grudnia pracują dłużej od 8 do 21. W piątek i sobotę Auchan Bydgoszcz jest otwarty w godz. 8-23, a w niedzielę 8-22. Lidle, 23 grudnia otwarte będą od 8 do 21, a więc też dłużej.
Przeczytaj także:Policja ostrzega: Nie dajcie się okraść na świątecznych zakupach!
Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ Solidarność wystosowała list otwarty do zarządów sieci o skrócenie czasu pracy w Wigilię do godz. 14. To kolejna edycja akcji "Nie przehandluj pierwszej gwiazdki". 24 grudnia do tej godziny pracować będą m.in. Biedronka, Lidl, Netto, Makro, Kaufland, Castorama i Praktiker, a do 15 - Carrefour, Real i Tesco. Najdłużej w pracy będą musieli zostać pracownicy Auchan (do 16), a także Jysku i Decathlonu - czas pracy zależny od godzin otwarcia galerii handlowych.
Do 16-stej będzie też pracowało w tym dniu Nomi.
W piątek przed bydgoskim "Rondo" związkowcy z NSZZ Solidarność w czapkach św. Mikołaja będą rozdawać przechodniom ulotki wraz z opłatkiem, prosząc, by nie robili zakupów w Wigilię.
- Jak co roku będziemy prosić klientów, aby nie robili zakupów w Wigilię. W tej kwestii też musimy pochwalić się sukcesem. Już w zeszłym roku po godzinie 13.00 sklepy w całej Polsce świeciły pustkami. Klienci wysłuchali naszych apeli i wigilijny dzień spędzają w domu z bliskimi, a nie na zakupach - mówi szef handlowej Solidarności.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Również urzędy 24 grudnia będą pracowały krócej. Wszystkie Urzędy Skarbowe w województwie kujawsko-pomorskim będą czynne od godziny 7-15.
Jednostki i oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą czekały na mieszkańców regionu od 8, też do 15. Uwaga, jednak czynna będzie tylko sala obsługi klienta w zakresie przyjmowania wniosków i dokumentów.
Czytaj e-wydanie »