
Brak danych kontaktowych
Chociaż trudno w to uwierzyć, niektórzy kandydaci zapominają o podaniu adresu email i numeru telefonu. Tymczasem właśnie za pomocą tych środków komunikacji rekruterzy kontaktują się z potencjalnymi pracownikami. Z reguły wizytówkę zamieszcza się w górnym rogu CV.

Dziwny adres email
Podając dane kontaktowe, zwróć uwagę na swój adres email. Dziwna nazwa, np. buziaczek555, może zniechęcić pracodawcę równie skutecznie co brak danych kontaktowych.

Przerobiony gotowiec
Wielu kandydatów do pracy idzie po najmniejszej linii oporu i przerabia CV znalezione w internecie na własne. Nie jest to błąd, ale jeżeli udało ci się znaleźć szablon w 30 sekund, prawdopodobnie rekruter również nie będzie miał z tym problemu. Pamiętaj: osoba, która dostanie 50 identycznie wyglądających curriculum vitae, może zrezygnować z oglądania części dokumentów.

Brak ujednoliconego formatowania
Wiele osób zapomina o odpowiednim sformatowaniu swojego CV. Tymczasem każdy szczegół ma znaczenie - od rodzaju czcionki, poprzez jej wielkość, na odstępach między wyrazami skończywszy. Najczytelniejsza będzie prosta czcionka bezszeryfowa, np. Arial, chociaż możesz również wybrać inny typ. Pamiętaj jednak o ujednoliceniu rodzaju czcionki i wielkości liter - kilka różnych stylów w jednym tekście wygląda niechlujnie i rozprasza czytelnika.