Janowiec Wlkp. A-klasa coraz bliżej

Waldemar Romański
Krystian Kotecki (z lewej) walczy o piłkę z Michałem Zaworskim (z prawej)
Krystian Kotecki (z lewej) walczy o piłkę z Michałem Zaworskim (z prawej) Fot. Waldemar Romański
Za nami już cztery rozegrane mecze rundy rewanżowej, a Sparta z każdym meczem gra coraz gorzej. Widać wyraźnie, że drużyna przespała przerwę zimową i jest nieprzygotowana do rundy wiosennej.

W minioną sobotę Sparta w meczu ligowym podejmowała na własnym boisku Gopło Kruszwica. W 15 minucie Tomasz Krysiński wykorzystał błąd Dawida Juncewskiego i zdobył gola na 1:0 dla gości. Jedenaście minut później było 2:0, gdy Wojciech Lauber wybił piłkę przed siebie, a do siatki dobił ją Przemysław Suliński. Sparta w końcówce pierwszej połowy oddała pierwsze dwa strzały. Jednak Paweł Kadłubowicz i Michał Zaworski trafili prosto w bramkarza Gopła. Po przerwie nic się nie zmieniło. W 58 minucie po strzale z rzutu wolnego Lauber ponownie wybił piłkę przed siebie, a Tomasz Krysiński skierował ją do bramki. W 80 minucie Jarosław Wiśniewski wyprostowaną nogą sfaulował Krzysztofa Kozłowskiego, za co otrzymał czerwoną kartkę. Sparta grająca w osłabienie zdołała jednak zdobyć honorowego gola. Akcja dwójkowa Michała Zaworskiego z Maciejema Rabinkiem zaowocowała golem, zdobytym przez Rabinka. Minutę później Dawid Juncewski potknął się w polu karnym z piłką i goście to wykorzystali, zdobywając kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Maciej Górczyński. Sparta przegrała z Gopłem 1:4 i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli. A-klasa zbliża się do Janowca wielkimi krokami, więc chyba już czas żeby włodarze Klubu przestali bujać w obłokach i zaczęli ratować drużynę seniorów. Takiej beznadziejnej sytuacji, w której znalazła się drużyna nikt już nie pamięta.