Jedenastka 21. kolejki Nice 1 Ligi według GOL24.pl!

Piotr Szymański
Miedź Legnica wygrała z Zagłębiem Sosnowiec i została nowym liderem Nice 1 Ligi. Chojniczanka przed tygodniem pauzowała, a w sobotę podzieliła się punktami z Podbeskidziem w Bielsku-Białej. Emocjonujące mecze obejrzeli kibice w Głogowie i Katowicach. Sprawdźcie najlepszą jedenastkę 21. kolejki Nice 1 Ligi! autor: Piotr Szymański

Sebastian Nowak (GKS Katowice)
W pierwszej połowie miał jedną bardzo dobrą interwencję. Od 59. minuty GKS grał w osłabieniu, a doświadczony golkiper miał już praktycznie nieustannie ręce pełne roboty. Bronił wybornie, skapitulował tylko raz.

Piotr Stawarczyk (Puszcza Niepołomice)
W starciu beniaminków padł bezbramkowy remis. Na pochwałą zasługuje para stoperów z Niepołomic, która na wiele nie pozwoliła Szymonowi Skrzypczakowi. Wyróżniamy Stawarczyka, który imponuje doświadczeniem i dobrze czyta grę.

Mavroudis Bougaidis (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Górale nie stracili żadnej bramki w dwóch pierwszych wiosennych meczach, w czym spora zasługa pozyskanego Greka. W meczu z liderującą Chojniczanką Bougaidis był najbliżej trafienia, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce.

Michał Michalec (Chrobry Głogów)
Chrobry dwukrotnie musiał gonić wynik z Olimpią i za każdym razem szybko odpowiadał. Michalec zdobył bardzo ważną bramkę na 2:2 tuż przed przerwą, która dała nadzieję gospodarzom na zgarnięcie pełnej puli.

Artur Bogusz (Wigry Suwałki)
Ofensywnie usposobiony lewy obrońca, którego gra może się podobać. Bogusz oddał w meczu z Pogonią Siedlce dwa strzały - jeden w... aut, a drugi już celny, prosto do siatki.

Damian Michalik (Olimpia Grudziądz)
Pomocnik Olimpii dwa razy zapewniał swojemu zespołowi prowadzenie w pierwszej połowie. Za pierwszym razem przytomnie wykorzystał prezent-podanie od Sławomira Janickiego, w później pewnie wykonał rzut karny.

Maksymilian Banaszewski (Stal Mielec)
Bohater Stali w rywalizacji z Górnikiem Łęczna. 22-latek został idealnie obsłużony przez Josip Soljicia i z ostrego kąta pokonał Sergiusza Prusaka. Jak się miało okazać, było to trafienie na wagę cennego kompletu punktów.

Mateusz Machaj (Chrobry Głogów)
Po raz kolejny pokazał dużą klasę. Gdyby nie on, Chrobry na pewno nie wygrałby z Olimpią. Machaj po ładnym strzale z główki zdobył bramkę na 1:1, a później za sprawą bitych przez niego kornerów padły dwa kolejne gole dla głogowian.

Mariusz Rybicki (Wigry Suwałki)
Najlepszy piłkarz na boisku w meczu Wigier z Pogonią Siedlce. Rybicki imponowal dynamiką i przebojowością na skrzydle. Zanotował asystę przy trafieniu Artura Bogusza, a później już sam wpisał się do protokołu, po tym jak przerzucił futbolówkę nad wychodzącym bramkarzem.

Wojciech Kędziora (GKS Katowice)
Na początku sezonu kibice GieKSy wysyłałi go do geriatrii. Kędziora jednak zaczął odpowiadać bramkami i zamknął usta krytykom. W meczu z Rakowem 37-latek zdobył dwie kolejne bramki, a warto podkreślić, że były to jego trafienia w piątym meczu z rzędu (!).

Mateusz Piątkowski (Miedź Legnica)
Znowu zrobił swoje, czyli skorzystał z dobrego podania, objechał obrońcę i przypieczętował wygraną Miedzi w Sosnowcu. Piątkowski początek wiosny ma wymarzony - zdobył trzy bramki w dwóch spotkaniach.

REZERWOWI: Radosław Majecki (Stal Mielec), Mateusz Bodzioch (Odra Opole), Andrzej Niewulis (Raków Częstochowa), Krystian Wójcik (Raków Częstochowa), Marquitos (Miedź Legnica), Omar Santana (Miedź Legnica), Andreja Prokić (GKS Katowice).

Materiał oryginalny: Jedenastka 21. kolejki Nice 1 Ligi według GOL24.pl! - Gol24