Jacek Kmiecik
@BrasilAirball/Twitter
Memphis Grizzlies dokonało z piątku na sobotę, 17-18 marca, największego powrotu w obecnym sezonie NBA wyciągając stratę aż 29 punktów z San Antonio Spurs. W trzeciej kwarcie Grizzlies mieli minus 29 punktów do „Ostróg” ale wrócili do gry i wygrali mecz po dogrywce 126:120. Reprezentant Polski z San Antonio, Jeremy Sochan, swojego występu nie może zaliczyć do udanych.

Zryw Memphis Grizzlies w ostatniej minucie

W ostatniej minucie czwartej kwarty Memphis tracili do gości jeszcze 9 punktów, ale dzięki fantastycznemu zrywowi odrobili straty, doprowadzając do wyrównania i dogrywki, w której ostatecznie udąło im się wygrać 126:120.

Ten powrót Grizzlies, występujących bez zawieszonego lidera Ja Moranty, był największym w historii klubu.

Rekord poprzedniego sezonu należał do Brooklyn Nets, którzy 3 marca przeciwko Boston Celtics odrobili 28 punktów straty.

Sochan w 8 minut na parkiecie zanotował 3 punkty, 3 zbiórki i asystę

W meczu przeciwko Memphis Sochan zagrał raptem 8 minut, zaliczając zaledwie 3 punkty. Jeremy miał też 3 zbiórki oraz asystę. Na drugą połowę z powodu kontuzji już nie wyszedł. Najwięcej punktów dla Spurs zdobył Devin Vassell – 25 i Zach Collins – 24 oraz Keldon Johnson – 21. Dla Grizzlies najwięcej punktów zdobył Jaren Jackson – 28.

San Antonio Sochana zajmuje ostatnie 15. miejsce w Konferencji Zachodniej po 70. rozegranych meczach z identycznym co przedostatni Huston Rockets współczynnikiem 0,257. W tabeli prowadzi Denver Nuggets (0,671). Grizzlies zajmują trzecie miejsce ze współczynnikiem 0,609 w 69. meczach. W Konfederacji Wschodniej liderem jest Milwaukee Bucks (0,714).