https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest porozumienie ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City. Dobra wiadomość dla Polski

Kazimierz Sikorski
Pomnik Katyński w Jersey City
Pomnik Katyński w Jersey City AP/EAST NEWS
Pomnik Katyński w amerykańskim New Jersey pozostanie na swoim dotychczasowym miejscu, przesunięty zostanie jedynie kilkadziesiąt metrów. Nadal będzie stał na nabrzeżu Hudson.

Takie jest postanowienie, które negocjowali na ostatnim etapie jeden z szefów Polskiej Izby Handlowej, polski konsul w Nowym Jorku i burmistrz Jersey City Steven Fulop.

Ten ostatni zapewnił na Twitterze, że Pomnik Katyński nadal pozostanie w eksponowanym miejscu w mieście Jersey City.

W ostatnim czasie pomnik budził ostre spory, powodem była decyzja wspomnianego burmistrza, który chciał do najpierw przechować w magazynie, następnie postawić w innym, mniej eksponowanym miejscu. Głosy protestu odezwały się po obu stronach Atlantyku. Do walki o pozostawienie tego szczególnego pomnika w dotychczasowym miejscu walczyła Polonia amerykańska oraz polska dyplomacja.

Pojawiły się informacje, że burmistrz, który parł do przeniesienia pomnika był powiązany z biznesmenami, który mieli w miejscu pomnika postawić budynki. Teraz sprawa wydaje się być już załatwiona.

Prezydent Andrzej Duda wydał oświadczenie ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

w
wizyior
polonia amerykanska chciala wybudowac pomnik ofiar Wolynia w Rzeszowie ale prezydent Rzeszowa nie wyrazil zgodym Tak wiec od...cie sie od amerykanow
G
Gość
" Warchoły, to wy! - Wy, co liżecie obcych wrogów podłoże, czołgacie się u obcych rządów i całujecie najeźdźcom łapy, uznając w nich prawowitych wam królów. Wy hołota, którzy nie czuliście dumy nigdy, chyba wobec biedy i nędzy, której nieszczęście potrącaliście sytym brzuchem bezczelników i pięścią sługi. Wy lokaje i fagasy cudzego pyszalstwa, którzy wyciągacie dłoń chciwą po pieniądze - po łupież pieniężną, zdartą z tej ziemi, której złoto i miód należy jej samej i nie wolno ich grabić. Warchoły, to wy, co się nie czujecie Polską i żywym poddaństwa i niewoli protestem. Wy sługi! Drzyjcie, bo wy będziecie nasze sługi i wy będziecie psy, zaprzęgnięte do naszego rydwanu, i zginiecie! I pokryje waszą podłość NIEPAMIĘĆ!"
G
Gość
HOLOCAUSTU ZA KTÓRY TERAZ OSKARŻAJĄ NAS ? W TAMTYM OKRESIE PO WYBUCHU WOJNY NASZYM ŻOŁNIERZOM I "ZNAKOMITEJ" WŁADZY POMAGALI RUMUNI I WĘGRZY MAJĄC ŚWIADOMOŚĆ PODPADNIĘCIA RASIE PANÓW.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska