Joker Mekro Energoremont Świecie wygrał w Mysłowicach

Joker Mekro Energoremont Świecie po raz drugi w tym sezonie ograł bez straty seta Silesię Volley Mysłowice. Tym razem w jej hali. Sławomir Wojciechowski
Z tarczą ze Śląska wróciły siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie po raz drugi w tym sezonie ogrywając do zera Silesię Volley Mysłowice. Liderem I ligi kobiet pozostała Wisła Warszawa.

SILESIA VOLLEY MYSŁOWICE – JOKER MEKRO ENERGOREMONT ŚWIECIE
0:3 (18:25, 14:25, 21:25)
JOKER: Wenerska, Strządała, Borawska, Pytel, Gancarz, Prokop, Rzepnikowska (libero) oraz Przepiórka, Flakus, Matusz, Gasidło, Toborek.

Świecianki potwierdziły w Mysłowicach, że zeszłotygodniowa wygrana w dobrym stylu z Karpatami Krosno nie była przypadkowa. Znów zagrały dobre zawody. Młode rywalki psociły im się tylko na początkach poszczególnych setów. Jednak wystarczyło kilka chwil, żeby Joker prowadził kilkoma punktami. Tylko w ostatnim secie było trochę więcej emocji. Gospodynie najpierw prowadziły 7:2. Potem dotrzymywały kroku jokerkom do remisu 12:12. Wówczas dobra zagrywka Natalii Matusz i skuteczny blok sprawiły, że przyjezdne zdobyły cztery „oczka” pod rząd. Potem podopieczne Andrzeja Nadolnego kontrolowały wynik trzymając Silesię na dystans 3-5 punktów.
Dzięki tej wygranej Joker do pierwszej „czwórki” traci już tylko dwa „oczka”.

Wisła i ŁKS uciekają

A co działo się na innych pierwszoligowych parkietach w 16. kolejce? Jak już nasi Czytelnicy wiedzą w piątkowy wieczór Budowlani Toruń jako pierwsi w tym sezonie wygrali w Krośnie. Pokonali miejscowe Karpaty 3:2, choć przegrywali już 0:2. Jednak stratę jednego „oczka” przez torunianki wykorzystały najgroźniejsze rywalki. Fotel lidera zachowała Wisła Warszawa, która we własnej hali pokonała SMS PZPS Szczyrk 3:1. Młode szczyrkowianki tylko w drugim secie postawiły się faworytkom wygrywając go do 22. W pozostałych nie miały wiele do powiedzenia.

Trochę więcej sił w zwycięstwo musiały włożyć zawodniczki ŁKS-u Łódź, które zwyciężyły przed własną publicznością AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1. Beniaminek lepszy był w 2 secie wygrywając go do 22.
W tej kolejce przełamał się Chemik Police, który na wyjeździe wygrał z KS Murowana Goślina 3:1. To pierwsza wygrana beniaminka w 2016 roku. Outsider jednak łatwo punktów nie oddał. Chociaż przegrał pierwsze dwa sety, to później był bliski doprowadzenia do tie-breaka. Czwartego seta przegrał 24:26.

Inne wyniki 16. kolejki: ŁKS Łódź - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (25:20, 23:25, 25:20, 25:19), Wisła Warszawa - SMS PZPS Szczyrk 3:1 (25:14, 22:25, 25:11, 25:17), Karpaty Krosno – KT7 CNC Budowlani Toruń 2:3 (36:34, 25:18, 24:26, 22:25, 13:15), KS Murowana Goślina - PSPS Chemik Police 1:3 (21:25, 22:25, 25:21, 24:26). Pauza – Nike Węgrów.

1. Wisła Warszawa 13 32 36:15
2. ŁKS Commercecon Łódź 12 31 34:11
3. KT7 CNC Budowlani Toruń 13 29 33:15
4. AZS PWSZ Karpaty Krosno 13 23 25:22
5. Joker Mekro Energoremont Świecie 13 21 24:19
6. PSPS Chemik Police 13 19 26:25
7. SMS PZPS Szczyrk 14 14 21:35
8. Sokołów SA Nike Węgrów 13 13 17:29