Joker Mekro Świecie pokonał tradycyjnie Orła Elbląg

Ewelina Toborek (nr 15) we wczorajszym spotkaniu była wyróżniającą się zawodniczką w ekipie ze Świecia. Jej ataki ze środka sprawiały sporo problemów rywalkom z Elbląga. Sławomir Wojciechowski
Trzy punkty z Elbląga przywiozły wczoraj drugoligowe siatkarki Jokera Mekro Świecie. Dały im je one pozycję lidera grupy 1. II ligi kosztem Pałacu II Bydgoszcz.

E.Leclerc Orzeł Elbląg - Joker Mekro Świecie 0:3 (10:25, 22:25, 20:25)
Orzeł: Orzeł: Bąk, Miklasińska, Frąszczak, Szostak, Białczak, Goździewicz, Fota (libero) oraz Jabłońska, Wielgoszyńska, Wąsik, Ilukowicz, Cupisz.
Joker: Wenerska, Wójcik, Toborek, Lenz, I. Hohn, A. Hohn, Duraj (libero) oraz Doktorska, Strządała, Kutyła.

Obie drużyny nie zagrały w optymalnych składach, ale bardziej widoczne to było u gospodyń. Zabrakło u nich kontuzjowanych pierwszej rozgrywającej Sylwii Korczak oraz podstawowej libero Moniki Tchórzewskiej. Trener Jokera nie mógł tym razem skorzystać z libero Alicji Walczak (kontuzja). Wciąż nie może grać Monika Nowak, której wypożyczenie blokuje jej macierzysty klub z Piły.

Zbyt łatwe otwarcie

Drużyna z Elbląga jest rozbita po zeszłotygodniowym wyjeździe do Polic (dwie kontuzje, dwie porażki). Było to widać w 1. secie, którego świecianki wygrały do 10.
- Poszło nam chyba za łatwo i w kolejnych setach nie ustrzegliśmy się błędów - informuje trener Andrzej Nadolny. - A rywalki zaczęły walczyć. Na szczęście w decydujących fragmentach udało się nam odrobić straty i wygrać także te sety. W naszym zespole wyróżniły się Ewelina Toborek oraz zmienniczki Angelika Strządała i Monika Kutyła.
Joker zrównał się punktami z Pałacem II Bydgoszcz, ale dzięki lepszemu bilansowi setów został nowym liderem. Dodajmy, że drugoligowiec ze Świecia rozegrał jeden mecz mniej. Tak się składa, że w następne kolejce (dopiero 9 listopada) obie nasze drużyny spotkają się na parkiecie. Gospodarzem derby będzie Joker.

Inne wyniki 4. kolejki: Wybrzeże APS Rumia - SMS Police 3:0 (30:28, 25:13, 25:18), Orzeł Malbork - Atom Trefl II Sopot 0:3 (17:25, 16:25, 26:28), Pałac II Bydgoszcz - Chemik II Police 3:2 (25:27, 25:21, 26:24, 19:25, 15:10).

1. Joker Mekro Świecie 3 8 9:2
2. Pałac II Bydgoszcz 4 8 10:6
3. EDF Wybrzeże APS Rumia 4 8 9:6
4. Atom Trefl II Sopot 4 7 9:7
5. Chemik II Police 4 7 8:7
6. E.Leclerc Orzeł Elbląg 5 4 6:13
7. SMS Police 3 2 4:8
8. Orzeł Malbork 3 1 3:9