Joker Mekro Świecie pożegnał się z Pucharem Polski Kobiet [zdjęcia]

W 1. secie jokerki miały problemy z kończeniem ataku. Sulechowianki świetnie ustawiały blok. Sławomir Wojciechowski
W meczu 4. rundy Pucharu Polski Kobiet Joker Mekro Świecie przegrał z Roltex Zawisza Sulechów 0:3. I pożegnał się z tymi rozgrywkami.
Hanna ŁukasiewiczWejście Hanny Łukasiewicz ożywiło grę gospodyń od 2. seta

Joker Mekro Świecie - Zawisza Sulechów (Puchar Polski)

Joker Mekro Świecie - Roltex Zawisza Sulechów 0:3 (13:25, 24:26, 20:25)

Joker: Przepiórka, Strządała, Wyrwa, Wójcik, Ziółkowski, Kutyła, Walczak (libero) oraz Łukasiewicz.
Zawisza: Szymańska, Perlińska, Kwiatkowska, Sołodkowicz, Skiba, Bury, Rzepnikowska (libero) oraz Wellna, Osadchuk.

Obaj trenerzy nie mogli skorzystać z wszystkich zawodniczek. W Jokerze zabrakło Patrycji Flakus i Katarzyny Wenerskiej, a Ewelina Toborek i Katarzyna Możdżeń cały mecz spędziły w "kwadracie". Natomiast w Zawiszy nie mogły zagrać chore Kamila Witkowska i Katarzyna Wawrzyniak.
Pierwszy set zaczął się od wyrównanej walki, która trwała jednak krótko. Od 6:7 sulechowianki zaczęły koncert gry. Przede wszystkim kapitalnie blokowały kolejne ataki rywalek. Momentalnie zrobiło się 13:6, a za chwilę 18:9 dla ekipy z Lubuskiego. Jokerki nie umiały się już pozbierać. Przegrały do 13.

Mogły urwać seta

W 2. partii na boisku pojawiła się Hanna Łukasiewicz, która zmieniła Angelikę Strządałę. Poprawiła przyjęcie. Gospodynie zaczęły grać lepiej. Kończyły ataki. Na parkiecie trwała wyrównana walka. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć wyżej niż na dwa "oczka". Po ataku Katarzyny Bury Zawisza wygrywał 22:21, lecz kolejne trzy akcje należały do świecianek. Przy 23:22 zagrywkę popsuła Marta Ziółkowska, ale po chwili w taśmę zaatakowała Anna Słodkowicz. I to Joker miał piłkę setową w górze. Jednak atak Patrycji Wyrwy podbiły sulechowianki, które następnie wyprowadziły kontrę zakończoną skuteczną kiwką Słodkowicz. Za chwilę sędziowie odgwizdali jokerkom podwójną, z kolei pierwszą piłkę setową dla Zawiszy wykorzystała Ewa Kwiatkowska. I faworyt prowadził w setach 2:0.

Kolejna odsłona zaczęła się od prowadzenia miejscowych 6:2. Zawisza odrobił straty, by znów tracić do Jokera trzy "oczka". Podopieczne Mariusza Bujka pękły przy remisie 15:15. Wówczas przyjezdne zdobyły 4 punkty pod rząd. Zawodniczki Marka Mierzwińskiego już tej przewagi nie wypuściły z rąk. I to one zagrają w 5. rundzie (wg PZPS, dwie pierwsze się nie odbyły z uwagi na mało zgłoszeń).