Joker Świecie lepszy od Orła, wygrana rezerw Pałacu

Siatkarkom z Elbląga rzadko udawało się przejść szczelny blok jokerek
Siatkarkom z Elbląga rzadko udawało się przejść szczelny blok jokerek Sławomir Wojciechowski
Siatkarki Jokera/Mekro Świecie są bliskie obrony pucharu swojego głównego sponsora. Po pierwszym dniu turnieju we własnej hali mają na koncie dwa zwycięstwa.

Turniej siatkówki w Świeciu (dzień 1.)

Druga, wieczorna seria spotkań III turnieju siatkówki kobiet o puchar prezesa firmy Mekro w Świeciu rozpoczęła się od meczu zespołów z Bydgoszczy i Słupska. Pałac II pokonał Czarnych 3:1. Inauguracyjny set nie zwiastował sukcesu podopiecznych Macieja Kromrycha. Słupszczanki wygrały go łatwo 25:14. W kolejnych setach na boisku trwała zacięta walka. W końcówkach partii więcej spokoju i szczęścia miały bydgoszczanki, które wygrały odpowiednio do 23, 19 i 22.

Zaprezentowały się kibicom

Przed ostatnim sobotnim meczem odbyła się prezentacja nowej kadry Jokera/Mekro. Powodzenia świeciankom w rozgrywkach II ligi życzył prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej w Bydgoszczy Ryszard Ciężki.
A potem zaczął się mecz Jokera z Orłem Elbląg. Nie przyniósł on większych emocji. Joker wygrał pewnie 3:0, a elblążanki popsociły się gospodyniom tylko na początku inauguracyjnej partii. Prowadziły 7:4, ale po czasie dla trenera Andrzeja Nadolnego zawodniczki ze Świecia przejęły inicjatywę. Główne skrzypce grała kapitan Żaneta Hajne, która zdobywała punkty w ataku i z zagrywki. Skuteczna w ataku była też Anna Hohn. Dobrze funkcjonował także blok. Nawet, gdy na parkiecie pojawiły się zmienniczki siatkarki z Elbląga nie były w stanie wiele zdziałać.

Dotychczasowe wyniki

Joker/Mekro - Pałac II 3:1 (19, 16, -22, 12), Czarni - Orzeł 3:0 (22, 23, 20), Pałac II - Czarni 3:1 (-14, 23, 19, 22), Joker/Mekro - Orzeł (21, 18, 17)
1. Joker/Mekro Świecie 2 4 6-1
2. Czarni Słupsk 2 3 4-3
3. Pałac II Bydgoszcz 2 3 4-4
4. Orzeł Elbląg 2 2 0-6
Niedzielne mecze: Pałac II - Orzeł (10), Joker - Czarni (12). Mecze odbywają się w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu.