Joker Świecie wygrał w Słupsku

Joker kontynuuje zwycięską serię w potyczkach z Czarnymi Słupsk. W sobotę wygrał 3:1 Sławomir Wojciechowski
Nie było niespodzianki w meczu 18. kolejki II ligi w Słupsku. Czarni tradycyjnie przegrali z Jokerem/Mekro Świecie.

Czarni Słupsk - Joker/Mekro Świecie 1:3 (12:25, 13:25, 25:15, 13:25)
Joker: Wojciechowska, A. Hohn, Hajne, Cieśnik, Łukasiewicz, I. Hohn, Glama (libero) oraz Wenerska, Mirosław, Nowak, Pauka, Gapińska.

Gdy gra lider z outsiderem to nie trudno wskazać faworyta. Świecianki nie zawiodły, chociaż niepotrzebnie straciły jednego seta.
- Po dwóch łatwo wygranych setach nastąpiło małe rozprężenie - mówi trener Andrzej Nadolny. - I w 3. partii daliśmy się gospodyniom rozegrać. Zaczęła im wychodzić zagrywka, a u nas popsuło się przyjęcie. I przegraliśmy gładko do 15. Jednak w 4. secie wszystko wróciło do normy.

Pałac II wygrał w Olsztynie

W sobotę zwycięstwa zanotowały też dwa inne zespoły z czołówki. W hicie kolejki Piast Szczecin pokonał Gedanię Gdańsk 3:1 (-20, 12,21,19). Natomiast wicelider Zawisza Sulechów zwyciężył RSMS Police 3:0 (18,20,23), chociaż gra była daleka od oczekiwań trenera Marka Mierzwińskiego.
Z kolei rezerwy Pałacu Bydgoszcz zdobyły Olsztyn zwyciężając wyżej notowanego w tabeli Orła 3:1 (16, -18, 16, 20).
W ostatnim wczorajszym spotkaniu Sokół Mogilno przegrał z Energetykiem Poznań 2:3.
W tabeli prowadzi Joker/Mekro - 43 pkt przed Zawiszą - 41 i Piastem - 36.