Joker/Mekro Świecie dobrze gra w stolicy

Siatkarki Jokera w stolicy pokonały trzech drugoligowców z grupy 3. oraz pechowo przegrały z I-ligową Spartą Warszawa Sławomir Wojciechowski
Siatkarki Jokera/Mekro Świecie zagrają w niedzielę o 3. miejsce w Memoriale Krzysztofa Kowalczyka w Warszawie.

W turnieju bierze udział osiem klubów, w tym Siódemka Legionovia Legionowo (Orlen Liga) i Sparta Warszawa (I liga). Pozostali uczestnicy to drugoligowcy z Warszawy, Świecia i Łodzi.
Joker/Mekro jak burza przeszedł eliminacje. Wygrał grupę "B" tracąc w trzech meczach tylko jednego seta. Świecianki pokonały kolejno AZS LSW Warszawa 3:0 ((20, 21, 21), AZS AWF UKSW Warszawa 3:0 (14, 23, 19) i ŁKS Commercecon Łódź 2:1 (-21, 19, 21).

Wyniki grupy "B": Joker/Mekro Świecie - AZS LSW Warszawa 3:0, AZS AWF UKSW Warszawa - ŁKS Łódź 1:2, Joker - AZS AWF UKSW Warszawa 3:0, AZS LSW Warszawa - ŁKS 3:0, AZS LSW Warszawa - AZS AWF UKSW Warszawa 3:0, Joker/Mekro - ŁKS 2:1.
1. Joker/Mekro Świecie 3 8 8-1
2. AZS LSW Warszawa 3 6 6-3
3. ŁKS Łódź 3 3 3-6
4. AZS AWF Warszawa 3 1 1-8

W grupie "A" najlepsza była Siódemka Legionovia, która wygrała wszystkie mecze po 3:0. Drugie miejsce zajęła Sparta Warszawa - 4 pkt, trzecie Piast Netto Szczecin - 3 pkt, a czwarte AZS Politechnika Warszawa - 2 pkt.

Pechowy półfinał

W meczu półfinałowym Joker/Mekro przegrał ze Spartą Warszawa 1:2 (23, -26,-21). Podopieczne Andrzeja Nadolnego wygrały 1. seta, a w drugim miały dwie piłki meczowe. Niestety, ich nie wykorzystały. Przy wyniku 24:23 groźnej kontuzji kolana doznała Olga Butt-Hussaim. To wydarzenie miało wpływ na postawę siatkarek ze Świecia. Przegrały one tego seta na przewagi 26:28. W kolejnym długo dotrzymywały kroku przedstawicielkom I ligi, ale w końcówce lepsze były warszawianki. Sparta jutro zagra z Legionovią w finale (pokonała w półfinale AZS LSW Warszawa 2:1).
Joker w meczu o 3. miejsce zmierzy się z akademiczkami z LSW. Będzie to rewanż za eliminacje.