Joker/Mekro wygrał derby z rezerwami Pałacu

Atak Emilii Potempa blokują Anna Hohn i Izabela Cieśnik.
Atak Emilii Potempa blokują Anna Hohn i Izabela Cieśnik. Sławomir Wojciechowski
Nie było niespodzianki w drugoligowych derbach w Świeciu. Joker pewnie ograł Pałac II Bydgoszcz 3:0.

Joker/Mekro Świecie - Pałac II Bydgoszcz

JOKER/MEKRO Świecie - PAŁAC II Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:21,25:16)
Joker: Wenerska, A. Hohn, Łukasiewicz, I. Hohn, Cieśnik, Mirosław, Święcicka (libero) oraz Wojciechowska, Nowak, Pauka, Gapińska, Glama (libero)
Pałac II: Szostak, Mrówczyńska, Potempa, Torbusińska, Owusu, Frąszczak, Tomecka (libero) oraz Kuczko, Walczak, Kuczko, Kopaczewska, Żuchowska, Szambelan.

Chociaż Joker zagrał bez swojej kapitan Żanety Hajne odniósł pewne zwycięstwo. Pierwszy set bez większej historii. Od początku gospodynie grały świetnie. Ich przewaga rosła z minuty na minutę. W sumie rywalkom oddały tylko 11 "oczek".

Przeczytaj też: Joker/Mekro Świecie łatwo ograł młodzież z Polic

Kibice spodziewali się łatwej przeprawy także w kolejnej partii, tymczasem były w niej emocje. Początek należał do bydgoszczanek, które prowadziły 3:1 i 5:3. Trener Andrzej Nadolny zmuszony był do wzięcia czasu. Po nim świecianki wróciły do lepszej dyspozycji. I wyszły na prowadzenie 1-2 punktowe. Tak było do remisu 10:10. Wówczas na zagrywkę weszła Izabela Hohn. Jokerki zdobyły sześć "oczek" z rzędu i odjechały na 16:10. Świetnie w ataku i bloku spisywała się Monika Nowak, która pojawiła się w tym secie na parkiecie zmieniając Hanię Łukasiewicz, zaliczając tym samym oficjalny ligowy debiut w barwach Jokera. Pałac co prawda za chwilę zdołał zmniejszyć straty do 17:15, ale kolejne punkty Nowak oraz Izabeli Hohn sprawiły, że miejscowe znów odskoczyły na 4-5 "oczek". Prowadzenia nie oddały do końca wygrywając do 21.

Nowak show - ciąg dalszy

Trzeci set zaczął się od prowadzenia przyjezdnych 3:1, ale potem do głosu ponownie doszły jokerki. Szybko odskoczyły na 2-4 punkty (5:3, 10:6, 12:8). Trener Maciej Kromrych wykorzystał dwa przysługujące mu czasy, ale niewiele to dało. Jego podopieczne popełniały zbyt wiele błędów indywidualnych w przyjęciu. Oddawały również punkty za darmo psując zagrywki. Joker kontrolował wydarzenia na boisku. Nie do zatrzymania dzisiaj była wspomniana wyżej Monika Nowak. Punktowały też Iza Cieśnik, Iza Hohn, Anna Hohn, Dominika Wojciechowska oraz Aleksandra Mirosław. W drużynie z Bydgoszczy próbowały coś ugrać Paula Mrówczyńska, Monika Kuczko i Emilia Potempa, ale to było zdecydowanie za mało na dobrze dysponowane gospodynie. Ostatecznie Joker wygrał tę partię swobodnie do 16, a cały mecz 3:0.
To było drugie zwycięstwo jokerek w tym sezonie bez straty seta.