Juniorki Pałacu Bydgoszcz zagrają o złoto!!!

Bydgoszczanki nie zwalniają tempa w stolicy. W sobotę nie dały szans rywalkom z Rzeszowa. Slawomir Wojciechowski
Juniorki Pałacu Bydgoszcz są bliskie obrony mistrzostwa Polski. Jutro muszą tylko w finale pokonać Gedanię Gdańsk.

W stolicy trwa turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek. W sobotę rozegrano półfinały.
W pierwszym Pałac Bydgoszcz pewnie zwyciężył MKS V LO I Rzeszów 3:0 (25:15, 25:17, 25:20). Zaczęło się nienajlepiej, bo od 1:4, ale z czasem bydgoszczanki przejęły inicjatywę. Najwięcej emocji przyniósł ostatni set. Pałacanki zaczęły go od prowadzenia 11:2. Ale potem niemal roztrwoniły przewagę, bo rywalki doszły je na 14:12. Kolejne minuty to znów przewaga siatkarek z Bydgoszczy, który odskoczyły rzeszowiankom na 7 "oczek" (22:15). Jednak kolejny przestój i przewaga stopniała do trzech punktów. Na szczęście końcówka należała już do podopiecznych Macieja Kromrycha i Rafała Gąsiora. MVP meczu wybrano Kasię Szostak.
Pałac zagrał w składzie: Marta Biedziak, Emilia Mucha, Anna Grejman, Ewelina Janicka, Zuzanna Pieczka, Katarzyna Szostak, Anna Korabiec (libero), Anna Walczak, Ewelina Frąszczak.

W drugim półfinale Gedania Gdańsk pokonała Silesię Volley Mysłowice/Chorzów 3:1 (-23,21,22,26). Tak więc w finale dojdzie do rewanżu za eliminacje. Przypomnijmy, że na inaugurację turnieju Pałac ograł Gedanię 3:1. Mecz o złoto rozpocznie się w niedzielę o godz. 13. Wcześniej o brąz zagrają siatkarki z Rzeszowa i Śląska.