Wojewódzki konkurs "Gdybym był malarze..." to jedna z bardziej prestiżowych rywalizacji młodych malarzy w wieku szkolnym. I choć w nazwie ma "wojewódzki" w wielu edycjach udział brali uczestnicy z różnych zakątków Polski.
Konkurs ma dwa etapy. W pierwszym wszyscy malują na podany temat. W tym roku trzeba było zaprezentować spojrzenie na świat ...rybim okiem. Taki właśnie był temat "Rybim okiem".
Trzydzieścioro autorów najlepszych prac w finale stanie przy sztalugach w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Raciążku. Tu już nie będzie zbyt wiele czasu na zastanawianie się jak "ugryźć" temat, który trzymany jest do ostatniej chwili w tajemnicy. Laureatów poznamy po kilku godzinach. Będzie się wrenisaż i wręczenie nagród. Projekt dofinansowany przez Województwo kujawsko Pomorskie i Powiat Aleksandrowski.
W tym roku organizatorzy konkursu urozmaicili imprezę wystawą trojga malarzy podróżujących po świecie - "TRES PINTORES". Wystawa odwołuje się w metaforyczny sposób do podróży. Prace są zaproszeniem do odbycia wyprawy w głąb siebie poprzez język sztuki. Będą to obrazy Katarzyny Wendland, Grzegorza Wawrzyńczaka i Alicji Wieczorek, członków Fundacji "Pinata" w Toruniu
Info z Polski - przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji z kraju [30.11.2017]