Już tylko do 15 kwietnia czekamy na Lidera społecznej odpowiedzialności biznesu. Firmo, zgłoś się!

Beata Busz
Beata Busz
Ta statuetka jest w zasięgu każdej firmy, która zgłosi się do Lidera społecznej odpowiedzialności biznesu
Ta statuetka jest w zasięgu każdej firmy, która zgłosi się do Lidera społecznej odpowiedzialności biznesu Przemysław Popowski
Jeszcze tylko tydzień pozostał firmom na zgłoszenie się do kategorii Lider społecznej odpowiedzialności biznesu. Czas na wypełnienie ankiety mija 15 kwietnia, o godz. 23.59.

- Interesariusze coraz częściej oczekują od firmy odpowiedzialnego prowadzenia biznesu oraz angażowania się w życie społeczności i środowiska, w którym ona działa. Szczególnie dziś, w trudnych i niepewnych czasach, zignorowanie takich głosów może przynieść bolesne konsekwencje. Polscy przedsiębiorcy mają tego coraz większą świadomość i coraz lepiej reagują na tego typu trendy - przekonuje dr hab. Artur Laska, profesor uczelni, dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - naszego partnera merytorycznego w kategorii Lider społecznej odpowiedzialności biznesu.

I dlatego warto zgłosić się do tej kategorii Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2021. Niech inni dowiedzą się, że Twoja firma działa zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Zacznij od ankiety

Żeby ubiegać się o tytuł Lidera społecznej odpowiedzialności biznesu wystarczy wypełnić ankietę.
W ankiecie oprócz odpowiedzi na pytania z zakresu CSR, trzeba też opisać działania na rzecz lokalnej społeczności lub/i rozwiązywania społecznych problemów.

Wstępnej oceny ankiet dokona komisja konkursowa składająca się z pracowników naukowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wytypuje ona 10 firm, które uzyskają najwyższy wynik z badania.

Ostateczny głos będzie należał do Kapituły Konkursu, która w tajnym głosowaniu wskaże Liderów społecznej odpowiedzialności biznesu. Zasiądą w niej przedstawiciele regionalnych organizacji biznesowych, naukowcy z największych kujawsko-pomorskich uczelni, reprezentanci samorządu województwa i instytucji otoczenia biznesu.
Lidera społecznej odpowiedzialności biznesu ogłosimy 6 czerwca w Operze Nova w Bydgoszczy.

Poznamy tam też laureatów rankingów finansowych przygotowanych wspólnie z naszym partnerem merytorycznym Izbą Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, wyróżnienia dziennikarzy oraz zwycięzców w kategorii Lider w dobie pandemii.

Za pomoc Ukrainie

Podczas gali pragniemy również docenić firmy, które zaangażowały się w pomoc uchodźcom oraz ogarniętej wojną Ukrainie. Oferowały darmowe usługi, przewozy towarów, udostępniały miejsca noclegowe, organizowały zbiórki darów czy też proponowały miejsca pracy. Nie chodzi tutaj wcale o wielkie pieniądze przekazane na pomoc, ale zaangażowanie, pomysł, inicjatywę, długofalowość wsparcia.

  • Czekamy na zgłoszenia od samych firm - pokażcie się i zaraźcie pomaganiem innych!
  • Liczymy też na organizacje pomocowe i samorządy, które w ten sposób chciałyby podziękować firmom za wsparcie.
  • Swoich kandydatów mogą również wskazać nasi Czytelnicy.

Zgłoszenia z krótkim opisem pomocy świadczonej przez firmę można przesyłać na:[email protected] do końca kwietnia.
Spośród zgłoszeń wyróżnimy te biznesy, które wykazały się największym sercem. Wszystkie zgłoszone firmy zaprosimy na galę Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2021, by tam ogłosić naszych laureatów i pokazać, że warto pomagać!
REGULAMIN RANKINGU
ANEKS DO REGULAMINU
ANEKS DO REGULAMINU 2.0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak przekuć naukę w sukces biznesowy? Pomogą w tym spin-offy

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska