https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Już tylko karuzeli brakuje". Stoiska na Wszystkich Świętych przy cmentarzu w Grudziądzu. Mamy zdjęcia

(PB,PA,DD)
Na jarmarku przy cmentarzu w Grudziądzu kupić można już nie tylko zabawki i baloniki...
Na jarmarku przy cmentarzu w Grudziądzu kupić można już nie tylko zabawki i baloniki... Piotr Bilski
Wyjątkowo duży jest w tym roku jarmark na Wszystkich Świętych przy cmentarzu farnym w Grudziądzu. Kupić na nim można już nie tylko przekąski ale także m.in. zabawki, baloniki, przyprawy, biżuterię... Zdania o takim handlu 1 listopada przy cmentarzu w Grudziądzu są podzielone.

Handel przy cmentarzu farnym w Grudziądzu we Wszystkich Świętych, 1 listopada

W piątek, 1 listopada - Wszystkich Świętych. Na największym cmentarzu w Grudziądzu - cmentarzu farnym, ruch jest bardzo duży.

To, że przy cmentarzu w świąteczne dni stoją stragany z kwiatami oraz zniczami nikogo nie dziwi. Dziwi natomiast - choć głównie przyjezdnych - że w Grudziądzu przy cmentarzu kupić można także asortyment, który z dniami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym nie ma nic wspólnego.

W tym roku jarmarczna część handlu przy cmentarzu farnym w Grudziądzu wyjątkowo się rozrosła. Stoisk jest kilkanaście. Kupić tutaj możemy już nie tylko ciasta, obwarzanki czy zapiekanki...

W tym roku przy cmentarzu rozstawiono po kilka stoisk z

  • zabawkami i balonami,

  • słodyczami,

  • przyprawami,

  • a nawet srebrną biżuterią!

Internauci podzieleni: - To Wszystkich Świętych czy jarmark?

Grudziądzanie w swoich opiniach o stoiskach przy cmentarzu są podzieleni. Na naszym facebookowym profilu piszą, m.in.:

  • Ilona: - Szkoda słów! Co to, odpust czy Wszystkich Świętych?

  • Magda Robert: - Brak ogłady i poszanowania święta zmarłych. Rozumiem: ciepła kawa, herbata, ale (...) reszta powinna być zakazana! Z roku na rok coraz bardziej łapię się za głowę, jeszcze tylko karuzeli braknie!

  • Ewa: - Odkąd żyję to pamiętam, że stragany zawsze były. Rodzice kupowali nam słodkości i obwarzanki. Teraz ja jestem rodzicem i kupuję je moim dzieciom. Uważam że nie ma w tym nic złego.

  • Jarosław: Bądźmy ludźmi!. Jak byłoby stoisko z browarem to nie jeden facet chodziłby uśmiechnięty (...) Kto nie kupił lub nie oglądał pod straganem niech pierwszy rzuci kamieniem

  • To Ja: Mogę zrozumieć stoiska z kawą, herbatą, kiełbaskami... Ludzie stoją cały dzień i z chęcią się posilą. Reszta powinna być zakazana. Takie stragany jarmarczne zamieniają święto zadumy i wspomnień w bazar próżności

  • Bartosz: Jak to mówią: jest popyt, jest podaż.

Jak wygląda handel przy największym cmentarzu w Grudziądzu zobacz w naszej galerii

O Wszystkich Świętych w Grudziądzu piszemy też:

Trwa głosowanie...

Przeszkadzają ci jarmarczne stoiska przy cmentarzu w Grudziądzu?

Dzieje się w Grudziądzu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska