Kadetki Jokera Świecie są już w ćwierćfinale mistrzostw Polski

W sobotę Joker pokonał Osiemnastkę Szczecin 3:1. Na zdjęciu udanie ze środka atakuje Stella Jaszkowska Sławomir Wojciechowski
W kraju rozgrywane są turnieje 1/8 finału mistrzostw Polski kadetek. Po dwóch dniach awans do dalszego etapu zapewnił sobie Joker Świecie.

Joker Świecie - Osiemnastka Szczecin (kadetki)

Wicemistrz Kujawsko-Pomorskiego jest organizatorem jednego z turnieju 1/8 MP kadetek. Rywalami Jokera są Osiemnastka Szczecin, Troyan Chmielno i Zryw-Volley Iława.
W piątek Joker, po dość nierównym spotkaniu, pokonał Troyana Chmielno 3:2. Pierwszy set nie wyszedł podopiecznym Marka Nadolnego. Przegrały go do 16. Kolejne dwa sety padły jednak łupem jokerek do 19 i 16. Partia nr 4 rozgrzała kibiców. Trwała bardzo długo. Niestety, gospodynie nie potrafiły postawić kropki nad "i" i ostatecznie przegrały 29:31. Na szczęście w tie-breaku siatkarki ze Świecia były już lepsze, wygrały go do 11.
Wykorzystały szanse
W sobotę Joker zmierzył się z Osiemnastką Szczecin. Wygrana w tym spotkaniu zapewniała już awans do ćwierćfinału. Gospodynie wykorzystały szanse wygrywając 3:1. Tylko trzeci set padł łupem szczecinianek. W pozostałych (do 16, 16 i 18) lepsze były miejscowe. W drużynie Jokera bardzo dobre zawody zagrały Paula Matuszewska i Agata Asinowicz.
W niedzielę o godz. 12 Joker zagra o 1. miejsce ze Zrywem-Volley, który też już ma awans w kieszeni. Siatkarki z Iławy pokonały Osiemnastkę 3:0 i Troyana 3:0.

Pechowe tie-breaki

W Wałczu gra natomiast Sokół Mogilno (trzeci zespół Ligi Wojewódzkiej Kujawsko-Pomorskiej). Niestety, mogilniankom zabrakło odrobiny szczęścia. Sokół przegrał z Gedanią Gdański 2:3 i Libero Wałcz 2:3. I ma iluzoryczne szanse na awans do ćwierćfinału.