https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kafejka Pomorska.pl - wpadnij do nas!

Poranna kawa, mniam...
Poranna kawa, mniam... fot. sxc
19 listopada, do sylwestrowych szaleństw już tylko 42 dni! 15 lat temu odbyła się druga tura wyborów prezydenckich; Aleksander Kwaśniewski, który zdobył 51,72 proc. głosów pokonał Lecha Wałęsę - 48,28 proc.

Pogoda na Kujawach i Pomorzu:

Dzisiaj. Po dwóch dniach listopadowej szarugi, pogoda zaczyna poprawiać się. Deszczowy niż opuszcza nasz region, a jego miejsce zajmuje obszar podwyższonego ciśnienia. Barometr już pokazuje jego powolny wzrost. Rano ciśnienie miało wartość 1003 hPa - informuje Bydgoskie Biuro Pogody.

Poranek jeszcze deszczowy na północy regionu. Na pozostałym obszarze już bez opadów. Na termometrach 7 - 8C.

Jeszcze przed południem przestanie padać w całym regionie i później dominować będzie duże i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 7 - 9C. Zachodni wiatr będzie wiał z prędkością do 15 - 20 km/h.

W sobotę, na krótko, sięgną po parasole mieszkańcy wschodniej i południowej części regionu. Na pozostałym obszarze bez deszczu. Chłodniej. Na termometrach 5 -7C.

Niedziela pogodna, ale chłodna. Na jesienny spacer trzeba ubrać się nieco cieplej, bo termometry pokażą tylko 4 - 6C.

Imieninowe życzenia przyjmują:

Paweł, Elżbieta, Seweryn, Kryspin, Salome.

19 listopada na świecie to:

- Światowy Dzień Mężczyzn,
- Światowy Dzień Toalet,
- Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci,
- Światowy Dzień POChP (Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc).

Przerwa na kawę

Kawa po cesarsku

Składniki:
- napar z kawy 4 filiżanki
- żółtka 4 sztuki
- cukier 8 łyżeczek
- mleko lub słodka śmietana 2 szklanki
- winiak 4 łyżki

Sposób przyrządzenia:
Żółtka jaj wlewamy do miseczki i ucieramy z cukrem. Mleko lub śmietanę (wedle uznania) podgrzewamy, ubijając wlewamy żółtka i łączymy z kawą, następnie rozlewamy do filiżanek, do każdej z filiżanek dolewamy dodatkowo po łyżeczce winiaku. Podajemy gorącą.

Będzie się działo:

Działo się w nocy:

Wypadek w Tryszczynie. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Wasz album

Czekamy na Wasze zdjęcia do naszego wspólnego albumu! W tym tygodniu tematem przewodnim jest "Jesień Waszym okiem".

Na zdjęcia czekamy od dziś do czwartku pod adresem [email protected] (dopisek kafejka).

W każdy piątek będziemy publikować galerię z tygodnia.

Zapraszamy do zabawy!

A co u Was? Jak mija czas w pracy, szkole, domu, na uczelni?
Gdzie teraz jesteście? Co robicie?

Piszcie na [email protected] (dopisek kafejka).
Udostępnij

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Te wasze kawy są pyszne czasem trzeba lecieć po jakiś składnik do sklepu... ale warto

Czy redakcja będzie codziennie podawać przepis na inną kawę?

Dobra kawa to dobry początek dnia!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska