Kajakarstwo górskie. Krzysztof Bieryt i Dariusz Popiela

(S-G)
Krzysztof Bieryt zajął 8. miejsce wśród kanadyjkarzy walczących w kajakarstwie górskim.

Polak w półfinale zajął wyśmienitą 3. pozycję. W finale nasz reprezentant płynął bardzo nerwowo, wskutek czego popełnił błąd, który kosztował go stratę ponad 15 sekund i spadł w klasyfikacji na 8. pozycję (stracił 23,56 sek. do zwycięzcy). Złoty medal zdobył Michal Martikan (był liderem po półfinale). Drugie miejsce zajął Brytyjczyk David Florence, a trzecie Australijczyk Robin Bell.

Na 8. miejscu w finale jedynek kajakowych uplasował się Dariusz Popiela. Polak zajmował 7. miejsce po wyścigu półfinałowym, jednak w ostatnim swoim występie spadł o jedną lokatę (strata 7,98 sek.). Złoty medal wywalczył Niemiec Alexander Grimm (4. po półfinale), wyprzedzając Francuza Fabiena Lefevre'a i Benjamina Boukpetita z Togo.

W czwartek do rywalizacji przystąpią kobiety w K-1 (Agnieszka Staroń) I duety kanadyjkarzy (Marcin Pochwała i Paweł Sarna).