Karol Hoffmann drugim trójskoczkiem w Europie!

AG
Matthias Schrader
Lekkoatleta Karol Hoffmann sensacyjnie wywalczył w trójskoku srebrny medal mistrzostw Europy w Amsterdamie. Zawodnik MKS Aleksandrów Łódzki przegrał walkę o tytuł z Niemcem Maxem Hessem zaledwie o cztery centymetry.

Hoffmann tytuł wicemistrza Starego Kontynentu zapewnił sobie rekordem życiowym 17.16 m uzyskanym w trzeciej próbie.

Ostatnią serię, rozgrywaną przez trzech czołowych zawodników według odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc, zaczął Brytyjczyk Julian Reid, który spalił swój skok. Pochodzący z Jamajki zawodnik zakończył konkurs z odległością 16.76 m.

W tym momencie Hoffmann miał co najmniej srebrny medal. W szóstym skoku Polak podjął próbę zaatakowania pierwszej pozycji, ale skoczył "tylko" 16.92 m i nie zdołał objąć prowadzenia.

27-letni Hoffmann zapewnił sobie kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

To czwarty medal dla Polski zdobyty w Amsterdamie, a pierwszy w kolorze srebrnym. W piątek dwa złote medale zdobyli młociarka Anita Włodarczyk i skaczący o tyczce Robert Sobera, a dzisiaj trzeci medal z najcenniejszego kruszcu dołożył będący w olimpijskiej formie dyskobol Piotr Małachowski.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Karol Hoffmann drugim trójskoczkiem w Europie! - Gazeta Krakowska