Karol Kruszyński dobrze pojechał w Więcborku

Karol Kruszyński pierwszy raz w tym sezonie startował w rundzie MP. Spisał się bardzo dobrze Facebock MXLipno
Na torze w Więcborku rozegrano piątą rundę mistrzostw Polski w motocrossie.

Ścigano się w klasach MX65, MX 85, MX2 Junior, MX2, MX Open i MX Masters. Upał nie przeszkodził w zaciętej rywalizacji. Zawodnikom nie przeszkadzał nadmierny kurz.

W zawodach nie zabrakło reprezentantów KM „Wisła” Chełmno. W klasie MX2 świetnie na KTM-ie jechał Karol Kruszyński. W pierwszym wyścigu był piąty zdobywając 36 punktów. W niedzielnym wyścigu chełmnianin poprawił się o jedną lokatę zdobywając 38 pkt. W klasyfikacji końcowej Karol Kruszyński zajął 4. miejsce gromadząc 74 pkt. W tej klasie wystartowało 30 zawodników.

Karol Kruszyński startował też w MXOpen. Po pierwszym przejeździe był ósmy. Jednak w drugim wyścigu pojechał gorzej (26. miejsce). W klasyfikacji końcowej zajął 16. lokatę - 44 pkt. Startowało 33 motocrossowców. Dodajmy, że dla Kruszyńskiego był to pierwszy start w tym sezonie w MP.

Wiśniewski jedenasty

W klasie MX Masters Wisłę reprezentował Wiesław Wiśniewski (honda). Zajął on 11. miejsce gromadząc 60 pkt. W pierwszy wyścigu był 10., a w drugim 12. Startowało 28 zawodników. W klasyfikacji generalnej MP Wiśniewski jest 27. - 124 pkt. Wiślak startował w dwóch rundach.

Finał MP zaplanowano na 10-11 w Gdańsku.