Katastrofa smoleńska. - Niemieckie służby są w posiadaniu materiałów, świadczących o zamachu?

Krzysztof Marczyk/AIP
zrzuty z raportu Millera
- W materiałach niemieckich służb pada nazwisko osoby odpowiedzialnej za zamach - wyjawił Jurgen Roth w wywiadzie zaprezentowanym podczas konferencji "Społeczeństwo polskie pięć lat po katastrofie smoleńskiej", która odbyła się we wtorek na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Roth jest niemieckim dziennikarzem śledczym. W kwietniu ukaże się jego książka nt. katastrofy smoleńskiej, w której wykorzystany został raport Federalnej Służby Wywiadowczej Niemiec (BND). Wynika z niego, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych. W książce Rotha ma zostać podane nazwisko osoby, odpowiedzialnej za zamach, a sam dziennikarz podkreślił, że decydującą rolę odegrała tutaj Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Pytany o wiarygodność źródła, Jurgen Roth twierdzi, że jest ono niepodważalne. Dodaje jednak, że BND na pewno nie potwierdzi, ani nie zaprzeczy tym informacjom. - Nigdy nie komentują podobnych spraw - zaznaczył Roth.
Sam dziennikarz w Niemczech znany jest z kontrowersyjnych publikacji, poruszających tematy biznesowe i polityczne. W 2012 roku wydał książkę "Gazprom - groźne imperium", w której ostrzega przed działalnością koncernu. Rok później ukazała się "Pajęczyna Władzy", w której opisał przekręty biznesowe i polityczne w dzisiejszych Niemczech. Teraz czas na publikację książki na temat katastrofy smoleńskiej. - Smoleńsk postrzegam jako linię polityki Putina, czyli zastraszania i szantażu. Ta linia przebiega od Smoleńska, przez wojnę na Ukrainie, do zestrzelenia samolotu malezyjskich linii lotniczych - tłumaczy autor motywy napisania książki.

Wywiad z Rothem przeprowadził mec. Stefan Hambura, pełnomocnik rodzin smoleńskich. - W dokumentach BND jest jasna mowa o zamachu. To może być niewygodne politycznie, ale jako pełnomocnika rodzin nie interesuje mnie to. Chcemy bowiem dociec prawdy i dojdziemy do niej - podkreślił Hambura w rozmowie z dziennikarzem Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP).

Po wywiadzie, jakiego Jurgen Roth udzielił telewizji Republika, mecenas złożył do prokuratury wojskowej wniosek o dołączenie do akt śledztwa smoleńskiego informacji, ujawnionych przez niemieckiego dziennikarza śledczego, który bazował na raporcie niemieckich służb. - Po tym jak prokuratura powzięła informacje o takich dokumentach, znajdujących się w Niemczech, mam na myśli dokumenty BND, powinna sama wystąpić w ramach pomocy prawnej do Republiki Federalnej Niemiec. Zdziwiła mnie jedna z wypowiedzi prokuratorów, licząca na to, że te dokumenty zostaną mu doniesione. To świadczy o braku profesjonalizmu - powiedział Hambura AIP.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Naczelna Prokuratura Wojskowa, bazując na raporcie biegłych, który wpłynął do niej 6 marca, wykluczyła możliwość zamachu ws. katastrofy smoleńskiej. - Rozpad szczątków jest naturalnym, fizycznie uzasadnionym zderzeniem samolotu z ziemią - podkreślił wówczas płk Ryszard Filipowicz, zastępca wojskowego prokuratora okręgowego. Wśród przyczyn katastrofy wymieniono niedopełnienie obowiązków w zakresie analizy możliwości wykonania lotu, oceny warunków atmosferycznych i wyboru załogi. Z relacji biegłych wynika, że tylko technik pokładowy posiadał ważne uprawnienia. Z kolei obaj piloci i nawigator nie mieli odpowiednich uprawnień, by obsługiwać lot Tu-154. Prokuratura podjęła też decyzję po stawieniu zarzutów rosyjskim kontrolerom lotu, miedzy innymi o nieumyślne spowodowanie wypadku lotniczego.
Do raportu biegłych tego samego dnia krytycznie odniósł się Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu PiS do zbadania przyczyn katastrofy. - Analiza przebiegu wydarzeń nie ma nic wspólnego z ustalonymi dotychczas faktami - stwierdził poseł PiS. - To, co przedstawiono, to polityczna propaganda. Przykre, że bierze w tym udział prokuratura wojskowa - dodał.

Podczas jednego z paneli dyskusyjnych wtorkowej konferencji "Społeczeństwo polskie pięć lat po katastrofie smoleńskiej" głos zabrał Witold Waszczykowski, członek zgromadzenia parlamentarnego NATO. - Czy widząc jak Putin rozprawia się z opozycją, nie powinniśmy postawić pytania, czy to był zamach, by zlikwidować oponenta wobec putinowskiej wizji Europy? Postawiłem właśnie takie pytanie w ramach NATO i w kongresie amerykańskim. Spotkałem się z pozytywnymi odpowiedziami, że to był jeden z elementów likwidowania opozycji zewnętrznej Putina - powiedział Waszczykowski.
Eurodeputowany Ryszard Czarnecki stwierdził, że koniunktura sceptycyzmu wobec działań Rosji, jaka obecnie panuje w Europie sprzyja, by sprawa Smoleńska została wyniesiona na arenę międzynarodową. Wtórował mu Krzysztof Szczerski, poseł PiS, podkreślając, że póki co działania w tym kierunku wykonuje tylko opozycja.

Według Jurgena Rotha międzynarodowe śledztwo to jedyna szansa na rzetelne zbadanie sprawy, ponieważ prokuratura wojskowa zawsze będzie zależna od rządu. - Wersja podawana przez stronę polską i rosyjską jest ułomna. Katastrofę można zbadać tylko na arenie międzynarodowej. Jednak nikt nie chce prowokować Putina - wyjaśnił niemiecki dziennikarz śledczy.

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
AUTYŚCI (z)BAWIENIA

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli NAJŚWIĘTSZE OFIARY ZAMACHU (z)BAWIENIA:

 

8) „Święcenie Pomieszczeń w SEJMIE” (31.III.2015 r.) po zmianie siedziby Janusza PALIKOTA pod wodzą posłanki Beaty KEMPY pokazuje zwykła SCHIZOFRENIĘ WŁADZY widzącej wszędzie SZATANA, a takie przywidzenia miał kilka lat temu Brat Jarosław KACZYŃSKI (VIII.2007 r.)...

Chorobliwe przywidzenia SZATANA podobne są do Biblijnej „APOKALIPSY ŚW.(irniętego) JANA APOSTOŁA”! - czego On tam nie widzi..., a ksieŻULE odstawiając bezskuteczne EGZORCYZMY Szatanią bez przerwy z Żywą Szopką nie mogąc wypędzić SZATANA, a SZATAN JEST W NICH... i tego nie widzą!

 

Pokazuje to w rzeczywistości, że NARÓD MA W DooPIE KOSCIÓŁ tak samo jak ksieŻULE MAJĄ W DooPIE LUDZI traktując ICH jak zwykłe PRZEDMIOTY w przedmiocie (z)BAWIENIA, a (z)BAWIĄ SIĘ ino BISKUPI, księŻUILE LUDŻMI...

 

Po upływie ponad 30 lat od przewrotu SOLIDARNOŚCI lat nikt nie zauważył, ze role się odwróciły i w miejsce PZPR-u WATYKAŃSKIE SŁUŻBY SPECJALNE w randze Księży KAPELANÓW są obecne WSZĘDZIE niczym głoszony Pan Bóg!

Różnica polega na tym, że Watykańska FIRMA (z)BAWIENIA – Kościół – bez problemu uzyskuje potrzebne informacje od samego RZĄDU R.P. Przy okazji PIERWSZYCH PIĄTKÓW MIESIĄCA, reKOLEKCJI (a jest ich coraz więcej), różnych uroczystości RODZINNYCH i PAŃSTWOYCH.

Cały RZĄD R.P. Bazuje na (w)MAWIANYM (z)BAWIENIU i przestraszony WSZECHMOCĄ NYCZ NIE MOGĄCEGO na KULanach składa sprawozdanie zaczynające się wykutą na pamięć formułką (z)BAWIENIA: „OSTATNI RAZ U SPOWIEDZI ŚW.(irniętej) BYŁEM / BYŁAM...”

Żaden z członków RZĄDU i SAMORZĄDU nie ma żadnej pewności, że SPRAWOZDANIA SĄ REJESTROWANE z dźwiękiem i obrazem i zamiast do Nieba wysyłane do WATYKANU, a tam z KULei jest polski AMBASADOR (Siostra) Hanna SUCHOCKA – była PREMIER R.P.!

Takiego (z)BAWIENIA i ZDRADY STANU na rzecz (z)BAWIENIA jak KURIA JEGO MAĆ ŚWIAT NIE WIDZIAŁ!

 

Trudno tych faktów nie łączyć ze sobą - tyle prób nieudanych aż wreszcie SMOLEŃSK...

 

Zadaniem Księży KAPELANÓW jest rozłożenie wszystkiego od środka!

Jak można wszystkich przestraszyć, że nie będą się mogli (z)BAWIĆ pokazuje multimedialna prasa z ostatnich dni {wcześniej też były niezłe CUDA(ki)} oPiSując Owoce (z)BAWIENIA reKOLEKCJI Głupoty sięgającej Nieba.

 

Wszystkich BISKUPÓW, księŻULI i ZAKONNICE uznać należy za DEALERÓW, a LUD BOŻY za ĆPUNÓW!

 

AMINECJE z księŻULAMI mogą jeszcze Poświecić czas i ODPRAWIAĆ j na LOTNISKACH i PRZEJŚCIACH GRANICZNYCH, bo w KULminacyjnych momentach (z)BAWIENIA celnicy nie nadążąją z ODPRAWIANIEM pełniąc swe powołanie z tą różnicą, ze jak księŻUILO NIE WYPIJE to nie odprawi, a celnicy są WZOREM – NIE PIJĄ i odprawiają!

Kontynuując wielka szopkę poczynając od OJCA ŚW.(irniętego), a na podrzędnym księŻULKU kończąc mogą tez ODPRAWIAĆ na DWORCACH PKP pociągi PEDOlino!

 

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

 

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

 

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

 

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

 

(PODPISANO: K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.  i ASC )

 

 

 

A
AUTYŚCI (z)BAWIENIA

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli NAJŚWIĘTSZE OFIARY ZAMACHU (z)BAWIENIA: 

 

K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.  prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli jak można(z)BAWIĆ ŚWIAT oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle WIA(g)RY niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Od 10.IV.2010 r. K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.  i ASC niezmiennie stoi na stanowisku RELIGIJNEGO WĄTKU Tragedii Smoleńskiej.
SAKRAMENTALNYM SZEPTEM można załatwić wszystko i wszystkich obietnicą (z)BAWIENIA.
Wśród wielu hipotez ta ze (z)BAWIENIEM może być najbardziej prawdziwa, a pamiętne słowa "ODCHODZIMY" na wysokości, z której już nie dało się odejść z lotniska, ale dało się odejść do Pana brzmią od początku jak (z)BAWIENIE. Czy ktoś w samolocie (z)BAWIENIA NIE ODPRAWIAŁ SAKRAMENTALNEJ POKUTY? - tego nie wie nikt!

 

Tak działa (w)MÓWIONA TAJEMNICA SPOWIEDZI - ino dla ludzi, bo aktualnie księŻULE robią se JAJA z Ludzi oPiS-ując w prasie SKARAMENT (z)BAWIENIA czyli GRZECHY SPOWIEDZI - taka jest PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA I (s)CENA (z)BAWIENIA... (np.: "Gazeta Wrocławska" z dn. 29.III.2014 r. w artyKULe: "Wrocławianin pije, oszukuje i zdradza? Siedem głównych grzechów podczas spowiedzi" , a nie jest to ani pierwszy, ani też ostatni artykuł (z)BAWIENIA!).

Boska DYKTAKURA nie cierpi żadnej konKULencji i wykańcza wszystko, co stoi jej NA DRODZE - niczym JP 2 i Jego Poprzednicy wraz z Następcami dążąc morderczą drogą do (z)BAWIENIA (np. ŚW.(irnięta) INKWIZYCJA...).
Absolutna Władza Niebieska od lat dążąca do WŁADZY ABSOLUTNIEJ absolutnie zrobi wszystko, co doprowadzi do zrealizowania Jej celów - Państwo Polskie zrobiło się tak SŁABE, że ino KROK dzieli od CZARNEJ WŁADZY, która w rzeczywistości jest CICHĄ WŁADZĄ i rządzi ZZA KRAT Konfesjonałów.
Aminencje z ksieŻULAMI nie wzięły pod uwagę zmian na świecie - to nie są czasy gdzie Axcelencje z księŻULAMI błyszczały jak inteligencja - teraz ino BŁYSZCZY GŁUPOTA AXCELENCJI i ksieŻULI na tle INTELIGENCJI!

 

Tyle wcześniejszych prób było nieudanych:

1) rozbicie K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.  i późniejsze CUDA nad Związkiem - od roku 1982 do dziś!;

2) 4.XII.2003 r. katastrofa rządowego śmigłowca z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie;

3) 29.I.2007 r. Premier Jarosław Kaczyński złamał rękę - w drodze na modły Brat Jarosław pośliznął się w taki sposób, że nie zdążył nawet krzyknąć "BORze RATUJ". Było to ostrzeżenie za uchwalone 20 mln na Świątynię Opatrzności Bożej, a nie wpłacone. W Kościele najpierw si wpłaca, a ewentualnie później można uchwalić!

4) 10,II,2014 r. prasa i TVP podały o bombach w KILKU MINISTERSTWACH - a na Świątynię Opatrzności Bożej lecą miliony niczym MANNA Z NIEBA" (Wj 16, 1- 31 )

 

5) Ministrowie poruszający się o KULach w wyniku wypadków - pokazywała TVP!

 

6) Po pamiętnej katastrofie rządowego śmigłowca z premierem Leszkiem MILLEREM (2003 r.);

po SMOLEŃSKU (2010 r.) w KULejce stoi spektaKULarnie psychoPATyczna AFERA WYBORCZA (2014 r.). W przypadku wygranych wyborów przez PiS Brat Jarosław odda CZARNYM OJCZYNĘ za „BÓG ZAPŁAĆ”, a wtedy każdy będzie in o mógł chodzić na KULanach, PAŃSTWO POLSKIE PRZESTANIE ISTNIEĆ, a CZARNY BETON POKAŻE JAK WYGLĄDA PRZWDZIWE (z)BAWIENIE NA „WIEKI WIEKÓW”. Spóźniony Hymn „BORze Coś Polskę” nycz nie da, a tradycyjne „SZCZĘŚĆ BORze' czy „BORze RATUJ” stanie się ino Pobożnym Życzeniem naiwnych!

Taka jest i była rola księŻULI KAPELANÓW – rozkład wszystkiego OD ŚRODKA!

Jak wygląda WALKA O NAJŚWIĘTSZĄ R.P. Pokazuje historia:

1} Ekskomunikowana minister zdrowia Ewa KOPACZ za SPRAWĘ AGATY z LUBLINA (X. 2011r.);

2} Ekskomunikowana prezydent Warszawy Hanna GRONKIEWICZ – WALTZ za prof. CHAZANA (VII.2014 r.) ;

3} Awaria samolotu premier R.P. Ewy KOPACZ (X.2014 r.), a w Smoleńsku też była awaria samolotu!

4} Organizowany przez Brata Jarosława MARSZ 13.XII.2014 r. chorobliwie Obrazujący FAŁSZERSTWA WYBORCZE i wtórujący mu BISKUPI wygląda na prawdziwą DROGĘ KRZYŻOWA po władzę w NAJŚWIETSZEJ OJCZYŹNIE i nieustające GORZKIE ŻALE za PRZEGRYWANE WYBORY.

Szkoda tylko, że w ostatniej chwili AXCELENCJE się rozmyśliły z rozrób ulicznych o władzę, a przydałoby Im się po 2 pały na każdą Święconą Doopę – jedna PIONOWO druga POZIOMO – czyli „na Krzyż”. Ciekawe czy pałowane AMINENCJE z ksieZULAMI wołałyby „BOŻE RATUJ” czy „BORze POMÓŻ”...?

 

7) Z nieoficjalnych źródeł ZWIĄZEK wie, że CZARNY BETON przygotowuje się do KAMPANII PREZYDENCKIEJ i po SZOPCE Odprawianej przed pałacem prezydenckim (EGZORCYZMY) od 13.XII.2014 r. KULejnym etapem (z)BAWIENIA ma być EKSKOMUNIKA Bronisława KOMOROWASKIEGO – ciekawe czy AXCELENCJE NA TO SIĘ ODWAŻĄ, czy ino PODPUSZCZĄ LUDZI niczym z KOMITETEM ORGANIZACYJNYM Marszu 13.XII.2014 r., a w ostatniej chwili dadzą se ŚWIĘTY SPOKÓJ?

Bronisław Komorowski już teraz powinien zanosić MODŁY o Szczęśliwy Wybór: „BORze pomóż”; „BORze Prowadź” i śpiewać Święty Hymn Narodowy: „BORze Coś Polskę...”!

AXCELENCJOM przydałoby się kilka pał na Święcone Doopy – jedna PIONOWO druga POZIOMO czyli na KRZYŻ! Szkoda, ze ta przyjemność (z)BAWIENIA ominęła CZARNY BETON 13.XII.2014 r.! Ciekawe jakie OKRZYKI (z)BAWIENIA polecą ze Świętych Ust AMINENCJI: „BOŻE RATUJ” czy „BORze PRZESTAŃ”? Ha ha ha... I tak powinien zakończyć się CZARNY SCENARIUSZ WALKI o NAJŚWIĘTSZĄ R.P. - CZARNY jak Kuria Jego Mać!

 

P
Paweł
Niemcy bez skrupułów donoszą że sąsiad wyrzucił gazetę do złego kubla, a tu taki Niemiec wie o dokonanym przestępstwie i nie idzie z tym do prokuratorów??? W zamian za to wydaje książkę i robi jej dobrą reklamę, żeby zarobić na Polskiej ciemnocie tysiące Euro. LUDZIE opamietajcie się! Poszukajcie sobie zdjęć jak wyglądają duże samoloty po kontakcie w powietrzu z ptakami wielkości gołębia, a potem wymyslajcie bzdury że brzoza nie mogła zniszczyć takiego samolotu!
i
iliuszyn

Rozmowa braciszkow wszystko wyjasnia.A Antos ma zapewniony wikt i opierunek w Tworkach.

L
Lz

Trochę Idiotom zrzedła mina.Tym głupkom co "nie wierzą" w metodę elementów skończonych, co porównują uderzenie samolotu (ok 250ton) do uderzenia samochodu (ok 0,8 tony) w drzewo, tym głupkom co nie wiedzą i nie pytaja co to jest licznik ruchliwości jonów. Tym głupkom co mówią ,że jakby trotyl wybuchł to by go na częściach samolotu nie było.

K
Kasia

A jednak Jarosław starannie zaplanował zamach na 95 Polaków!

Dodaj ogłoszenie