https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kaufland zamrożony

Bogumił Drogorób
Jak wieść niesie sklep jest już zaopatrzony. Czy  towary się nie popsują do czasu otwarcia...?
Jak wieść niesie sklep jest już zaopatrzony. Czy towary się nie popsują do czasu otwarcia...? Paweł Kędzia
W sieci hipermarketów "Kaufland" jeden z nich nie może otworzyć drzwi. Bynajmniej nie dlatego, że się zacięły.

     Powstał szybko, przy sporym niezadowoleniu lokalnych handlowców. Reklamy w Brodnicy głoszą, że "Kaufland" obniża ceny, że wkrótce itp. Na razie kasy nie nabijają cen z bonifikatą, choć towar - ponoć - już czeka na klientów w zamkniętym na cztery spusty sklepie. Bankietowe spotkanie w jednej z brodnickich restauracji, zamówione na pierwsze dni sierpnia też zostało odwołane. A stało się tak dlatego, że
     zaczęły napływać protesty
     
O wyjaśnienie aktualnej sytuacji poprosiliśmy Małgorzatę Dysarz, rzecznika prasowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.
     Do Wydziału Rozwoju Regionalnego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego za pośrednictwem Waldemara Gęsickiego, starosty brodnickiego wpłynęło pismo Brodnickiego Towarzystwa Gospodarczego o stwierdzenie nieważności decyzji starosty.
     brodnickiego z dnia 30.10.2003 r. nr WB.7351-8-135/03 w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę pawilonu handlowego na działkach nr 141/9 i 141/7 przy ul. Sienkiewicza i Zamkowej w Brodnicy wraz z infrastrukturą techniczną na terenie tych działek wskazując na niezgodność tej decyzji z decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w zakresie powierzchni sprzedaży.
     W dniu 2.12.2003 r. wszczęto postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności kwestionowanej decyzji starosty.
     W wyniku zbadania sprawy decyzją nr WRR/DT.7144-84/03 z dnia 15.12.2003 r. stwierdzono nieważność zaskarżanej decyzji starosty. W wyniku odwołania się inwestora Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił decyzję wojewody do ponownego rozpatrzenia, wskazując na zbadanie czy istotnie nie została
     przekroczona powierzchnia sprzedaży
     
W wyniku ponownego rozpatrzenia i dokładnego wyliczenia zgodnie z definicją powierzchni sprzedaży ustalono, ze zatwierdzona decyzją starosty powierzchnia sprzedaży wynosi 3229,11 m kw., a więc znacznie przekroczono dopuszczalną (2000 m kw.) powierzchnie sprzedaży.
     Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego decyzją nr OR/ORZ/ANG/4412/226/04 z dnia 09.08.2004r.
     uchylił decyzję wojewody
     
i odmówił stwierdzenia nieważności decyzji starosty brodnickiego zatwierdzającej projekt budowlany i o pozwoleniu na budowę pawilonu handlowego.
     W konkluzji uzasadnienia Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego wyjaśnił, iż wszelkie kwestie dotyczące zarówno sprawdzenia projektu architektoniczno-budowlanego pod względem zgodności z przepisami prawa (art. 20 ust. 2 Prawa budowlanego), jak i określenia przeznaczenia i funkcji poszczególnych powierzchni danego projektu, należą do podstawowych obowiązków projektanta, a nie organów administracji publicznej.
     Powyższą decyzją Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, zakończył postępowanie w przedmiotowej sprawie.
     Stanął więc budynek handlowy, który nie spełnia dziś podstawowego warunku - wielkości powierzchni handlowej. W Brodnicy wyliczono to skrupulatnie.
     

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska