Gratulacje od burmistrza odbiera Mikołaj Tubiszewski, obok z różą - jego ojciec Maciej Anna Duda-Nowicka
Władze Kcyni doceniły 8 marca w Ratuszu wyróżniających się zawodników.

Stypendia są nagrodą za osiągnięcia sportowe uzyskane przez młodych lekkoatletów w roku 2010. Przyznaje się je na początku roku dwóm wyróżniającym się sportowom.

Lekkoatletyczne talenty

W tym roku wybór padł na Helenę Dalkę z Kcyni, zawodniczkę WKS Zawisza Bydgoszcz. W ubiegłym roku wygrała ona m.in. mistrzostwa województwa w biegach na dystansie 300 metrów i wojewódzki finał "Gimnazjady" w Świeciu. Zdobyła też pierwsze miejsce w wojewódzkim finale biegów sztafetowych. Stypendystką została kolejny raz. A jest to kwota 1200 zł, wypłacana jednorazowo.

Drugim laureatem został Mikołaj Tubiszewski, uczeń kcyńskiego gimnazjum, który trenuje w Uczniowskim Klubie Biegacza w Szubinie. Miniony sezon także dla niego był bardzo udany. Młody kcynianin stanął m.in. na podium Halowych Mistrzostw Województwa Młodzików w biegu na 1000 metrów. Sukcesy odnosił także w zawodach wojewódzkiej rangi rozgrywanych w minionym sezonie w Bydgoszczy i Toruniu.

Gala w ratuszu

Stypendia wręczył 8 marca młodym zawodnikom Piotr Hemmerling, burmistrz Kcyni, życząc im dalszych sukcesów na arenach sportowych. Dla gminy ich osiągnięcia to świetna promocja.

Ale utalentowanych zawodników Kcynia ma więcej, choćby Michała Kurdelskiego, który w minionych latach także był laureatem stypendium burmistrza. Podobnie, jak Artur Michalski, Justyna Andrzejewska, Emilia Zubrzycka czy Dominika Czech.