Kenijczyk Boniface Nduva wygrał ogólnopolski bieg w Janowcu Wlkp. (zdjęcia)

Waldemar Romański
Biegi oglądało wielu janowiecczan i gości
Biegi oglądało wielu janowiecczan i gości Waldemar Romański
W wyścigu głównym XXIV Ogólnopolskiego Biegu im. Tomasza Hopfera wystartowało 136 zawodników. Najlepszy okazał się Kenijczyk Boniface Nduva, który uzyskał czas 29 minut i 58 sekund.

XXIV Biegi T. Hopfera w Janowcu Wlkp.

Jak wypadli pozostali

Drugi był jego rodak John Tanui, a trzeci Sergii Okseniuk z Ukrainy. Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Duliva z Teamu Ahilles Leszno, druga Marta Szenk z Zawiszy Bydgoszcz, a trzecia Valenłina Pollavska z Korolova 64A 107.

Najlepszy mieszkaniec gminy Janowiec, to Zbigniew Kujawa, który zajął w klasyfikacji ogólnej 11 miejsce. Natomiast wśród mieszkanek gminy Janowiec wygrała Barbara Strzelecka z Wybrakowa, która w ogólnej klasyfikacji była 113. W tym dniu tradycyjnie odbyły się również wyścigi w młodszych kategoriach wiekowych. W biegu dziewcząt przedszkolaków najlepsza była Oliwia Hyla, a wśród chłopców Patryk Wegner.

W kategorii klas I - II dziewcząt wygrała Weronika Kadłubowicz z Mieleszyna, a wśród chłopców Nikodem Guziołek z Janowca. W biegu dziewcząt z klas III - IV zwyciężyła Paulina Narowska z Mieleszyna, a chłopców Daniel Ciszewski z Łopienna. Z klas V - VI wygrała Karolina Wrzesińska z Łopienna oraz Michał Krygier z Janowca.

W kategorii gimnazjalistów najlepsza okazała się Marta Przyborska z Mieleszyna oraz Kamil Kościelski również z Mieleszyna. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i medale.

Podczas zawodów obecny był Mistrz Świata z 2011 roku seniorów w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, który jest zawodnikiem bydgoskiego Zawiszy.

Honorowy patronat nad biegami objęli starosta żniński i burmistrz Janowca Wlkp. Całe zawody komentował Andrzej Dobersztyn.