Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kierowco, na moście w Samociążku od jesieni 2021 będzie już lepiej

Adam Lewandowski
Most nad kanałem lateralnym w Samociążku, na którym od wiosny zeszłego roku mieści się  tylko jeden pojazd. Pierwszeństwo przejazdu mają tu samochody jadące od strony Bdgoszczy
Most nad kanałem lateralnym w Samociążku, na którym od wiosny zeszłego roku mieści się tylko jeden pojazd. Pierwszeństwo przejazdu mają tu samochody jadące od strony Bdgoszczy Adam Lewandowski
Ta wiadomość ucieszy kierowców jeżdżących drogą powiatową Bydgoszcz - Niemcz - Koronowo. W środę 18 marca Enea Wytwarzanie przekazała staroście bydgoskiemu most w Samociążku. Jesienią przyszłego roku nie będzie już na tym moście wahadła...

Most w Samociążku nad kanałem lateralnym przez pół wieku nie miał żadnych ograniczeń nośności. Od wiosny ub.r. ma. Do 20 ton. I barierki, między którymi mieści się tylko jeden pojazd. Obowiązuje więc wahadło - pierwszeństwo na tej drodze powiatowej mają pojazdy jadące od strony Bydgoszczy.

Trudno za ten stan rzeczy winić Starostwo Powiatowe. Droga 1525C jest powiatowa, ale właścicielem mostu - ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. Ale już nie jest, bo w środę 18 marca Enea przekazała obiekt Starostwu Powiatowemu w Bydgoszczy. Dzięki temu otworzyła się prawna droga do dokonania jego remontu, z jednoczesnym zdjęciem ograniczenia tonażu na odcinku Koronowo- Bożenkowo - Bydgoszcz.

- W najbliższym czasie - powiedział nam Roman Stanisławski, dyrektor wydziału dróg powiatowych w bydgoskim starostwie, w drodze przetargu wybrany zostanie wykonawca dokumentacji na wzmocnienie konstrukcji i jej renowację. Zasadniczy remont planujemy zakończyć w III kwartale przyszłego roku.

W czasie remontu przeprawa zostanie na krótko zamknięta.

Więcej wiadomości z Koronowa i okolic na www.pomorska.pl/koronowo[/a]

- W planach - informuje nas starosta bydgoski Wojciech Porzych - przewidujemy też w tym roku remont dróg powiatowych. To drogi m.in. w gminach Sicienko, Koronowo i Dobrcz. Zakres robót obejmować będzie odnowę nawierzchni na długości około 8,5 km za kwotę 2 mln 150 tys. zł. Wykonanie robót znacząco wpłynie na komfort oraz na poprawę bezpieczeństwa na tych odcinkach.

W planach bydgoskiego starostwa jest również odbiór dokumentacji na przebudowę wiaduktu drogowego w Mąkowarsku w ciągu drogi powiatowej Mąkowarsko-Koronowo.

Zakres robót przewiduje rozbiórkę istniejącego obiektu i budowę nowej konstrukcji z jednoczesną korektą geometrii drogi. Przewidywane zakończenie robót nastąpi w III kwartale przyszłego roku.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska