KKP MAX-Sprint Bydgoszcz stracił 6 bramek w Szczecinie

(S-G)
po udanej inauguracji musi przełknąć gorycz porażki.
po udanej inauguracji musi przełknąć gorycz porażki. fot. Andrzej Muszyński
W środowe popołudnie beniaminek z Bydgoszczy zmierzył się w Szczecinie z miejscową Pogonią Women. Padło aż sześć bramek. Niestety, żadna dla KKP MAX-Sprint Bydgoszcz.

Pogoń prowadziła do przerwy 3:0, a w drugiej połowie strzeliła jeszcze trzy kolejne gole. Bramki: Zdunek - 2 (65, 83), Balcerzak (13. głową), Sinka (22) Kasperska (40), Pawłowska (80. samobójcza).
KKP wystąpił w składzie: Granowska - Pawłowska, Pencherkiewicz, Daleszczyk, Arbuz (46. Krychowiak) - Pancek (85. Wisniewska), Sass, Sieradzka, Kutnik (73. Balcewicz), Makowska (36. Krauze) - Siekierska.

Po 5-godzinnej podróży bydgoszczanki dotarły do Szczecina. Niestety, zmęczenie jazdą miało negatywny skutek w pierwszej połowie, kiedy to w odstępie 9 minut szczecinianki strzeliły dwa gole.

Pod koniec pierwszej połowy KKP MAX-Sprint stracił trzeciego gola i ... Natalię Makowską, która doznała kontuzji palca (wcześniej urazu doznała Agata Kutnik, jednak trenerzy postanowili, że do końca 1. połowy bydgoska pomocniczka pozostanie na boisku). Mimo strzałów Karoliny Pancek i Magdaleny Siekierskiej, bramkarka Pogoni zachowała czyste konto.

- AZS Wrocław - - -

Od początku drugiej połowy bydgoszczanki zaczęły prezentować lepszą grę. Ich akcje były coraz bardziej składne, ale nie potrafiły ich zakończyć zdobyciem bramek. Zabrakło przede wszystkim skuteczności. Z pewnością zawodniczki KKP nie zasłużyły na tak wysoką porażkę, jednak szczecinianki były skuteczne aż do bólu. A w dodatku w 80 minucie bydgoska defensorka, Anna Pawłowska tak niefortunnie interweniowała, że skierowała kierując piłkę do własnej bramki. Nie da się ukryć, że limit pecha w tym meczu został solidnie wyczerpany.

Pozostałe wyniki: Górnik Łęczna - Medyk Konin 3:1, Mitech Żywiec - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 1:1. Mecze AZS Wrocław - 1. FC Katowice (2) i AZS PSW Biała Podlaska - Unia Racibórz zostały odwołane.

Następna kolejka odbędzie się 27-28 sierpnia. KKP będzie podejmować KKP Górnika Łęczna (sobota, godz. 12). Do rozegrania pozostało spotkanie 1. kolejki: Unia - AZS Wr.