Klęska Nesty Mires Toruń. Pożegnanie z kolejnym graczem?

Nesta Mires z 13 meczów w tym sezonie wygrała tylko dwa.
Nesta Mires z 13 meczów w tym sezonie wygrała tylko dwa. Grzegorz Olkowski
Nesta Mires Toruń dała sobie wbić w Nowym Targu aż 10 goli. To najgorszy mecz w tym sezonie. Klub będzie testował nowych obcokrajowców.

TATRYSKI PODHALE NOWY TARG - NESTA MIRES 10:3 (4:2, 4:1, 2:0)
Bramki: 1:0 Aleksjuk - Bryniczka (1), 1:1 Minge - Kukuszkin, Kantor (4), 2:1 Jokila - Różański, Zapała (13.), 3:1 Neupauer - Michalski, Wielkiewicz (14), 4:1 Jokila - Różański, Haverinen (18), 4:2 Kantor - Dzięgiel (19), 5:2 Wronka - Gruszka, Tomasik (22.), 6:2 Jokila - Haverinen (23), 6:3 Winiarski - Kalinowski (30), 7:3 Łabuz - Haverinen, Zapała (34), 8:3 Michalski - Neupauer (40), 9:3 Aleksjuk - Jokila, Wronka (51), 10:3 Michalski - Neupauer, Wielkiewicz (57).

NESTA MIRES: Bojanowski (od 23. Plaskiewicz) - Kantor, Zacharenko Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Żyliński, Lidtke, Chrzanowski, Huzarski, Wiśniewski, Kuchnicki, Fraszko - Winiarski, Dzięgiel, Dołęga - Husak, Strużyk, Bomastek.
Torunianie wracali w minorowych nastrojach z Nowego Targu.śniej dwucyfrowe porażki ponosił jedynie Naprzód Janów, nie licząc młodzieży z SMS.

Dla Nesty Mires to najwyższa porażka w tym sezonie. Już po 29 sekundach i strzale z niebieskiej linii Wołodymira Aleksjuka Podhale prowadziło 1:0. Później gracze beniaminka PHL otrząsnęli się i przez połowę pierwszej tercji prowadzili wyrównaną grę z brązowymi medalistami mistrzostw Polski. Doprowadzili nawet do remisu.

To były jedyne dobre chwile torunian w tym spotkaniu. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę, a bramki padały coraz szybciej. Na początku 2. tercji Patryk Wronka i Jarmo Jokila trafili do siatki w nieco ponad minutę. Sami torunianie ułatwiali rywalom zadanie. Podhale połowę goli strzeliło w czasie, gdy zawodnicy Nesty Mires siedzieli na ławce kar.

W toruńskiej drużynie zabrakło 19-letniego obrońcy Stanisława Kamki. Białorusin został odsunięty od składu i niewykluczone, że na dobre pożegna się z PHL. Dotarli z kolei do Torunia dwaj nowi obcokrajowcy - Białorusin Jewgienij Kasztanow oraz Czech Jarosław Sarsok.

W innych meczach: Cracovia - Polonia Bytom 8:2, JKH Jastrzębie - GKS Tychy 3:6, Ciarko Sanok - Zagłębie Sosnowiec 3:0, Unia Oświęcim - Naprzód Janów 3:1, Orlik Opole - SMS U20 7:3. a

1. GKS Tychy 16 39 94:32
2. Cracovia 13 35 81:21
3. JKH GKS Jastrzębie 13 28 44:29
4. TatrySki Podhale 13 28 67:27
5. Unia Oświęcim 14 27 45:42
6. Orlik Opole 14 24 54:37
7. Polonia Bytom 13 24 55:38
8. Ciarko Sanok 13 18 47:39