Chcemy bardziej wykorzystać nasze kino - mówi Arkadiusz Bejger, dyrektor Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie. - Stąd pomysł, aby zawiązać Dyskusyjny Klub Filmowy.
Wcześniej, zanim pomysł zaczął nabierać realnych kształtów, zrobiono rozeznanie. - Okazało się, że są chętni, aby w Lipnie oglądać ciekawe, ambitne, dobre filmy, przede wszystkim polskie- mówi Arkadiusz Bejger. - Nie obrażając niczyich gustów- na komedię romantyczną zawsze można pojechać do multipleksu we Włocławku, czy w Toruniu. DKF powinien spełniać inne oczekiwania.
Przeczytaj także:Marcin Jaworski z Lipna zagrał w serialu "Lekarze"
Miejsce spotkań - kino "Nawojka"- jedno z niewielu już w Polsce poza siecią multipleksów, wydaje się być odpowiednie dla wielbicieli dobrych filmów. I dyskusji o tematach w nich poruszanych, grze aktorskiej, reżyserii, scenografii, zdjęciach. - Planujemy zapraszać do "Nawojki" na spotkania DKF-u twórców filmowych i aktorów - mówi dyrektor MCK. - Być może nie będą to cykliczne spotkania, bo pewne warunki dyktuje ekonomia, ale postaramy się, żeby narodziła się taka nowa tradycja...
Koordynatorem Dyskusyjnego Klubu Filmowego z ramienia MCK jest Monika Głowacka. - To dla mnie wyzwanie - przyznaje. - Mam jednak nadzieję, że inicjatywa będzie zdobywać sobie coraz więcej zwolenników i to oni będą tworzyć oblicze klubu. Jak na razie uczestnictwo w seansach i filmowych dyskusjach zadeklarowało ponad trzydzieści osób.
- To ludzie w średnim wieku i starsi, w tym uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku- mówi Monika Głowacka. - Sądzę, że z czasem uda się nam przekonać do idei DKF także młodych ludzi.
Jutro, 26 bm., w Miejskim Centrum Kulturalnym spotkają się ci, którzy chcą dyskutować o kinie. - Zaczniemy od określenia preferencji - zapowiada Monika Głowacka. - Uczestnicy spotkania wypełnią ankietę, w której odpowiedzą, jakie filmy już oglądali, a jakie chcieliby zobaczyć. Bowiem to oni mają wpływać na repertuar.
Do wyboru będą filmy polskie z ostatniego piętnastolecia, w tym także te najnowsze. Początek spotkania w MCK o godz. 18.
Czytaj e-wydanie »