Kolarstwo: Słabe występy torunian we Włoszech

ma już na swoim koncie wiele sukcesów.
ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Oficjalna strona MP Złotoryja 2011
Kiepsko spisali się polscy i toruńscy kolarze w mistrzostwach Europy juniorów i orlików we Włoszech.

W wyścigu ze startu wspólnego (165,6 km) mistrz Polski Marek Kulas był dopiero 45, ale to i tak najlepszy wynik Polaków, pozostała szóstka (w tym Łukasz Owsian i Emanuel Piaskowy z Pacificu) nie dojechała do mety. Wygrał Niemiec Julian Kern, który metę minął o ponad 4,5 minuty prędzej od torunianina.
W jeździe indywidualnej na czas startowała dwójka Polaków, w tym Łukasz Wiśniowski. Kolarz Pacificu na dystansie 25 kilometrów zajął 49 miejsce (na 60 startujących) ze stratą ponad 3 minut do mistrza Europy YoannaPailotta z Francji.

Nic lepiej nie było w kategorii juniorów. W rywalizacji ze startu wspólnego najlepszy z Polaków był Szymon Rekita (39). 57 miejsce zajął torunianin Arkadiusz Owsian, który do zwycięzcy Francuza Pierre-Henri Lecuisiniera stracił na 110-kilometrowej trasie blisko 6 minut.

Trzeba jednak pamiętać, że we Włoszech zabrakło lidera kadry orlików i aktualnego mistrza Europy Piotra Gawrońskiego, który wraca do sił po kontuzji.