Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolarze Stali Grudziądz rozwijają się z Europą

Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszut
Adam Sieczkowski,  dyrektor sportowy międzynarodowego wyścigu kolarskiego juniorów UCI w Grudziądzu  gratuluje zwycięzcom jednego z etapów. Podkreśla, że także w Grudziądzu czołówka europejskich talentów kolarskich podnosi swój poziom sportowy a później robi światowe kariery
Adam Sieczkowski, dyrektor sportowy międzynarodowego wyścigu kolarskiego juniorów UCI w Grudziądzu gratuluje zwycięzcom jednego z etapów. Podkreśla, że także w Grudziądzu czołówka europejskich talentów kolarskich podnosi swój poziom sportowy a później robi światowe kariery Maryla Rzeszut
W połowie sezonu ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz ma na koncie 17 medali zawodów rangi mistrzowskiej i zorganizowanie 6 wyścigów dla młodzieży, m.in. międzynarodowy UCI. 1-3 lipca reprezentacja Stali powalczy w Grand Prix Polski na torze w Pruszkowie.

- Jest dobrze. Mamy półmetek sezonu i zdobytych przez naszych zawodników 17 medali w zawodach rangi mistrzowskiej: 6 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych. Spodziewamy się, że będą kolejne, bo przed nami wiele imprez, a już 1-3 lipca Grand Prix Polski na torze w Pruszkowie - podsumowuje Jerzy Szczublewski, wiceprezes ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz. - To dla nas szalenie ważny moment, gdyż trener kadry sprinterów, Andriej Tołomanow po Grand Prix ogłosi skład drużyny sprinterskiej na olimpiadę w Rio. W kadrze Polski, wśród 7 pretendentów do składu olimpijskiego jest 4 naszych torowców, w tym trójka, która wywalczyła wicemistrzostwo Europy.

Mistrzowie Parkowania w Regionie - zobacz galerie zdjęć

My korzystamy za granicą - a oni startują u nas

Z efektami startują także szosowcy Stali. Mocno zaznaczyli swoją obecność w wyścigach międzynarodowych na Słowacji, w Niemczech (w Turyngii) i na Litwie. - Nawet na ciężkich trasach w górach, na Słowacji, nasi zawodnicy plasowali się po dwóch-trzech w pierwszych dziesiątkach. Z kolei zagraniczne ekipy chętnie przyjeżdżają do nas, zwłaszcza na nasz sztandarowy, międzynarodowy wyścig juniorów UCI - podkreśla wiceprezes Szczub-lewski. - Zarówno nam, jak i naszym partnerom w klubach za granicą zależy na dobrym szkoleniu młodych zawodników i podnoszeniu poziomu kolarstwa młodzieży.

Za dwa lata jubileusz sztandarowego wyścigu

Grudziądz zdobył już sobie markę mocnego ośrodka kolarskiego na mapie Europy. W tym roku odbył się już 28. międzynarodowy wyścig kolarski juniorów UCI (jest w kalendarzu stałych imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej).

- Nie jest łatwo utrzymać tę mocną pozycję i sprostać zwłaszcza surowym wymogom organizacyjnym, ale dajemy radę. Za dwa lata będzie jubileuszowy, trzydziesty! Przez te wszystkie lata pomagały nam samorządy, miasto, ministerstwo sportu, a także wielu darczyńców, bez których daleko byśmy nie ujechali - przyznaje Jerzy Szczublewski. - Wszystkim jesteśmy ogromnie wdzięczni, a zwłaszcza tym, którzy w tym roku ufundowali nagrody oraz koszulki dla liderów wyścigu. Żółtą - dla lidera klasyfikacji indywidualnej ufundowała firma BDC. Pomarańczowe, dla liderów klasyfikacji drużynowej - Gaz - System. Fioletową - dla najaktywniejszego kolarza - Metrona, zaś niebieską - dla zwycięzcy klasyfikacji punktowej - firma STO. Lista tych, którzy nam pomogli, jest bardzo długa. Z serca im dziękujemy!

- Już po raz kolejny Grudziądz dostał wysokie oceny od władz europejskiego kolarstwa za ten wyścig - zaznacza Paweł Skorek, komisarz wyścigu z ramienia UCI.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska