Kolarze ze srebrnym medalem z mistrzostw Polski

Karolina Rokitnicka
UKS Sokół
Znaczące sukcesy reprezentacji kolarzy z naszego powiatu.

Reprezentacja szkółki prowadzonej przez UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo z sukcesami wzięła udział w III edycji Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie. - Pierwszego dnia rozegrano jazdę indywidualną na czas. Piekielny upał dawał się we znaki, ale to nie przeszkodziło Agacie Kowalskiej „wykręcić” piąty czas, Anita Tomaszewska zajęła ósmą pozycję – informuje sekretarz UKS Sokół Agnieszka Zielaskowska. - Drugiego dnia Agata po pasjonującym finiszu wywalczyła Srebrny Medal Mistrzostw Polski. Anita zajęła bardzo dobre dziesiąte miejsce. Nasi najmłodsi wśród 62 startujących: Aleksander Lipiński był dziesiąty, a Wojciech Kowalski dwunasty.

Przeczytaj koniecznie: Zapytaliśmy lokalnych samorządowców, czy przyjęliby uchodźców

W ostatnich dniach Sokoły walczyły także na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe indywidualnej na czas, które odbyły się w podtoruńskim Młyńcu. Julia Kolasa w kategorii żakini wywalczyła czwartą pozycję.
Zawodnik trenera Mariana Krycha z UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo i TKK „Pacific” Nestle Fitness Cycling Team Dawid Migas świetnie wypadł w Gdyni i Krokowej na Mistrzostwach Polski. Ze startu wspólnego na dystansie 143,5km wywalczył tytuł Wicemistrza Polski Juniorów. Dawid oraz Piotr Klim-kowski przygotowują się do startu kadry narodowej juniorów w klasyku Grand Prix Generała Pattona w Luksemburgu.

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 22 czerwca 2017.