Komplet zwycięstw MKS-u Eltronik Brodnica

(ARKL)
Szczypiorniści MKS-u Brodnica w najciekawszym spotkaniu 7. kolejki III ligi pokonali u siebie wicelidera z Jeżewa, dzięki czemu utrzymali pierwsze miejsce w tabeli.

7. MKS Piotrkovia 5 0 129-162

MKS Eltronik Brodnica - Olimpia Jeżewo 33:29 (18:16)
MKS Eltronik: Kaczmarski, Jankowski - Zakrzewski, Orzech, Machel, Wajc, Brzyski, Bidziński, Chilmanowicz, Porzeczka, Gniatkowski, Wiśniewski, Gąsiorowski, Frankiewicz.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Spodziewano się, że konfrontacja dwóch czołowych drużyn wzbudzi wiele emocji. Nie było pomyłki - blisko trzystuosobowa grupa kibiców oglądała niezłe widowisko, szczególnie w pierwszej połowie. Zarówno MKS Eltronik, jak i Olimpia nieźle broniły i walka toczyła się bramka za bramkę. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony brodniczanie strzelili dwa gola i odskoczyli jeżewianom.

Po przerwie więcej z gry mieli brodniczanie. W odróżnieniu od Olimpii, podopieczni trenera Jana Orzecha skuteczniej grali w kontratakach, a kilka szybko wyprowadzonych akcji pozwoliło szczypiornistom znad Drwęcy uciec nawet na osiem trafień. Rozluźnienie w ostatnich minutach nie odebrało gospodarzom zwycięstwa, którzy jak dotąd nie zaznali goryczy porażki w tym sezonie III ligi.

- To był prawdziwy mecz walki. Goście starali gonić nas przez całe spotkanie. Możliwe, że błędy sędziowskie zdeprymowały Olimpię, ale tak zawsze jest w przypadku przegrywającego zespołu - mówi "Pomorskiej" trener MKS-u Jan Orzech.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Start Konin - Cuiavia Inowrocław 37:18 (18:9), Salus Przedecz -Piotrkovia Piotrków Kuj. 30:22 (15:8). Pauzował Borowiak Czersk. W następnej i ostatniej 7. kolejce w tym roku brodniczanie będą pauzować. Druga runda rozgrywek III ligi zostanie wznowiona w lutym przyszłego roku.