Będą grać akordeoniści
Wystąpią: Piotr Kopietz - akordeon, akordina, narracja i Jacek Małachowski - akordeon
Co mają w repertuarze?
Barokowe arcydzieła znanych klasyków, jak m.in. W. Zołotariew, A. Chaczaturian, J.S. Bach, A. Piazzolla, R. Galliano, koncertowe aranżacje muzyki bałkańskiej oraz melodyjne francuskie walce musette
Kim są artyści?
Piotr Kopietz - muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych i kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Jako jeden z nielicznych w Polsce koncertuje na narodowym instrumencie argentyńskim - bandoneonie oraz jedyny -na francuskiej akordinie. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie i z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu.
Jacek Małachowski to muzyk i pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności doskonalił ponadto na międzynarodowych kursach interpretacji muzycznej. Laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Dwukrotny stypendysta prezesa rady ministrów oraz fundacji J & S Pro Bono Poloniae. Współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową w Warszawie i zespołami kameralnymi.
Czytaj: Kobieta zmienną jest. Zobaczysz to na wystawie obrazów w muzeum w Grudziądzu
Przy muzyce - także malarstwo. Adama Kołakowskiego
Adam Kołakowski maluje postacie niczym zjawiska z marzeń
(fot. CK Teatr)
Malarstwo tego artysty to wyłaniający się z dymu obraz wspomnień i tęsknoty za tym co rdzenne i prawdziwe. To wyrysowana esencja emocji, ciepłych skojarzeń, które każdy z nas pozostawił opuszczając rodzinne miejsce, kraj, czy też po prostu zostały zamazane przez pęd współczesności.
Adam Kołakowski ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie i Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uprawia malarstwo i rzeźbę.
W czasie studiów rozwijał swoje umiejętności w kierunkach: grafika, ilustracja, plakat, malarstwo i zeźba. Był pracownikiem uczelni na stanowisku laboranta w pracowni drzeworytu. Wyjechał na
stypendium naukowe na Uniwersytet w Knoxville do Stanów Zjednoczonych.
Swoje prace wielokrotnie prezentował w kraju i za granicą. Szczególnym uznaniem cieszą się w środowisku amerykańskiej i kanadyjskiej Polonii.
Artysta w prostocie odnajduje najgłębsze piękno. Przedstawia świat, gdzie zegar nie ma wskazówek. . Tak wiec, nikt i nic nas nie goni. Czas się zawiesił. Nie ma pośpiechu...
Czytaj e-wydanie »