Ośrodek Dziennej Rehabilitacji Kardiologicznej działał w Akademickim Centrum Medycznym od 2014 roku. Prowadził specjalistyczną terapię dla osób po zawałach, z chorobami układu krążenia, po zabiegach kardiologicznych.
- Niestety po rozstrzygnięciach konkursowych okazało się, że od 1 kwietnia nie będziemy już mieli kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia - mówi dyrektor ACM Adrianna Szuflicka. - Jeszcze przez trzy kolejne miesiące jakoś sobie poradzimy, ale później nie będziemy w stanie objąć opieką setki pacjentów, która do tej pory się u nas rehabilitowała. Nie wspominając już, że kolejnych 50 czeka w kolejce.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
NFZ przewidywał zakontraktowanie czterech placówek rehabilitacyjnych, tymczasem kontraktem objął tylko dwie - jedną w Bydgoszczy i jedną w Inowrocławiu. - I to jest najgorsze - mówi Szuflicka. - Ponieważ tak naprawdę w mieście, w którym mamy trzy oddziały kardiologiczne i dwa kardiochirurgiczne jeden ośrodek rehabilitacji to za mało i z pewnością nie zabezpieczy potrzeb wszystkich pacjentów.
Już niebawem wystartuje pierwszy w Bydgoszczy żłobek z kompleksową rehabilitacją
Kolejny problem, z jakim będzie się musiało w tym roku zmierzyć Akademickie Centrum Medyczne dotyczy prowadzonego tam Ośrodka Dziennej Rehabilitacji Dzieci. NFZ zmniejszył placówce kontrakt o 150 tys. zł. - Tu również mieliśmy pod opieką setkę pacjentów, kolejną setka mieliśmy się zająć - mówi Szuflicka. - Pierwotna propozycja NFZ oznaczała odesłanie z kwitkiem 190 dzieci, na szczęście w trakcie negocjacji udało nam się zabezpieczyć funkcjonowanie na mniej więcej dotychczasowym poziomie na kolejne trzy miesiące - ale co będzie od lipca - tego nie wiemy.
O komentarz poprosiliśmy rzeczniczkę kujawsko-pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Na odpowiedź czekamy.
W tych miejscach w regionie najlepiej szkolą kierowców! [lista]
Pogoda na dzień (16.03.2018) | KUJAWSKO-POMORSKIE
źródło: TVN Meteo/x-news