Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych z miejscowości małych, mniejszych i tych zupełnie najmniejszych.
- Jego ideą jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przez najmłodszych oraz zapewnianie dzieciom warunków do prowadzenia aktywności fizycznej i uprawiania sportu. Podobnie jak w poprzednich edycjach patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki - podają organizatorzy.
Do konkursu mogą zgłosić się szkoły nieposiadające własnego boiska szkolnego lub posiadające taki obiekt w złym stanie technicznym. Ważne jednak, by były to szkoły w miejscowościach nie większych niż 20 tysięcy mieszkańców.
Przykładowo w ubiegłym roku, Śnieżka „pokolorowała” sportowy świat podkarpackiej miejscowości Manasterz, budując pełnowymiarowe, wielofunkcyjne boisko sportowe przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach wcześniejszych podobne obiekty powstały w: Turznie (2007), Bobrówku (2008), Ogardach (2009), Kaznowie (2010), Górze (2011), Juchnowcu Górnym (2012), Perłach (2013), Starych Zawadach (2014) oraz Barłominie (2015).
W tym roku boisko wygra szkoła, której uczniowie wspólnie przygotują najciekawszy, i najbardziej oryginalny krótki film video pt. „Wymarzona lekcja WF-u”. Liczy się przede wszystkim kreatywność pomysłów i forma wypowiedzi, nie dłuższa niż 100 sekund.
Nagrodą główną w konkursie jest wielofunkcyjne boisko sportowe, którego wykonawcą jest firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają: telewizor Samsung z pakietem szkoleniowym na DVD, zestaw interaktywny (tablica plus projektor), stół do tenisa, komplet piłek, bramkę przenośną oraz zapas farb Śnieżka. Nagrodami pocieszenia dla wszystkich, biorących udział w akcji, szkół są farby Śnieżka Satynowa.
Szkoły mogą zgłaszać się do konkursu do 30 maja br. Konkursowe prace zostaną poddane pod ocenę zarówno profesjonalnego jury, jak również internautów.
W pierwszym etapie, w dniach od 1 do 18 czerwca br., prace konkursowe ocenią internauci, którzy będą mogli tego dokonać po zalogowaniu się na stronie www.koloroweboiska.pl. Głosowanie odbywać się będzie w 4 grupach, w zależności od liczby mieszkańców miejscowości, z której pochodzić będzie szkoła biorąca udział w konkursie:
- grupa I - prace uczestników z miejscowości do 2 999 mieszkańców;
- grupa II - prace uczestników z miejscowości od 3 000 do 5 999 mieszkańców;
- grupa III - prace uczestników z miejscowości od 6 000 do 9 999 mieszkańców;
- grupa IV - prace uczestników z miejscowości od 10 000 do 20 000 mieszkańców.
Do etapu drugiego (finałowego) zakwalifikowanych zostanie 20 wybranych prac, które otrzymają najwięcej głosów internautów proporcjonalnie w swojej grupie.
W etapie finałowym wybrane prace zostaną ocenione przez profesjonalne jury konkursowe. Spośród 20 prac z największą liczbą głosów internautów zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu oraz laureaci miejsc drugiego i trzeciego. Werdykt jury zostanie ogłoszony w dniu 26 czerwca 2017 roku.