W środę kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże i włamania na terenie Torunia.
- Policjanci wytypowali 25- i 35-latka jako sprawców kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych i włamań do pomieszczeń gospodarczych i altanek - podaje st. sierż. Wojciech Chrostowski, z zespołu komunikacji społecznej w KMP Toruń. - Ustalenia funkcjonariuszy okazały się trafne.
Analiza śladów i dowodów zebranych na miejscach przestępstw pozwoliły na postawienie młodszemu z mężczyzn 17 zarzutów włamań i kradzieży.
- Starszy odpowie za 7 tego typu przestępstw, których dokonali wspólnie - dodaje Chrostowski. - Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy mężczyźni w marcu tego roku włamali się do trzech pojazdów ciężarowych i trzech altanek działkowych. Ze zbiorników aut kradli paliwo, a z domków meble, wyposażenie wnętrz i narzędzia ogrodnicze. Obaj podejrzani są również o kradzież sprzętu elektronicznego i narzędzi, które zabrali z jednego z samochodów osobowych.
Zobacz także: W Toruniu pasażerowie zatrzymali mężczyznę, który napadł na 17-latka [wideo]
- Młodszy z mężczyzn odpowie również za kradzieże, których dokonywał w pojedynkę. 25-latek w marcu usiłował włamać się do dwóch kolejnych altanek. Ponadto, począwszy od września do końca ubiegłego roku włamywał się do pomieszczeń gospodarczych, baraków i garaży. Za każdym razem wynosił pozostawione tam narzędzia i sprzęt elektrotechniczny. Kryminalni ustalili także, że w listopadzie ubiegłego roku włamał się do koparkoładowarki i ukradł z niej paliwo oraz olej hydrauliczny, a także wyłamał zamek w drzwiach wejściowych do jednego z mieszkań i zabrał stamtąd narzędzia oraz sprzęt AGD.
Starszy z mężczyzn był już wcześniej karany.
- Okazało się ponadto, że jest recydywistą poszukiwanym do odbycia kary, dlatego prosto z policyjnej celi trafił do więzienia, gdzie odbywać będzie zasądzony wcześniej wyrok - dodaje toruńska policja.