MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kręta droga do kariery finansisty

(d-ka), Fot. SXC
Jeszcze rok temu niewykwalifikowany pracownik bez trudu mógł znaleźć pracę. Od kilku miesięcy to pracownik musi przekonać pracodawcę do swojej kandydatury
Jeszcze rok temu niewykwalifikowany pracownik bez trudu mógł znaleźć pracę. Od kilku miesięcy to pracownik musi przekonać pracodawcę do swojej kandydatury
Osoby, które chcą osiągnąć sukces w branży finansowej nie mają przed sobą łatwego zadania. Standardy i normy stosowane przez międzynarodowe korporacje przeniknęły do polskich realiów, co spowodowało zwiększenie oczekiwań względem ich wiedzy i umiejętności.

Według badań przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację Pracy od sierpnia 2007 roku ponad 325 tys. pracowników sektora finansowego na świecie straciło pracę.

Staże, praktyki, konkursy...

Niestety, jeden problem pociąga za sobą następny. Paradoksalnie na świecie zaczyna brakować wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników z dziedziny finansów i rachunkowości.

Osoby, które chcą osiągnąć sukces w branży finansowej nie mają przed sobą łatwego zadania. Kierunkowe wykształcenie już nie wystarczy, aby osiągnąć sukces w branży finansowej. Biegła znajomość co najmniej dwóch języków obcych jest konieczna. Doświadczenie zawodowe przyszły finansista powinien zdobywać już na 2-3 roku studiów. Liczą się wszystkie odbyte staże, praktyki, nagrody w branżowych konkursach.

- Dzisiaj osiągnięcie sukcesu w każdej branży wymaga poświęcenia i włożenia ogromnej pracy. Młodzi ludzie już na studiach szczegółowo planują swoją ścieżkę kariery. Zdają sobie sprawę, że ich edukacja nie zakończy się na etapie egzaminu magisterskiego i obronienia pracy dyplomowej - mówi Thierry Iovane, dyrektor na Europę i Amerykę Łacińską Chartered Institute of Management Accountants (CIMA - instytut zajmujący się kształceniem profesjonalistów z dziedziny zarządzania finansami).

Po ukończeniu kierunkowych studiów nie warto spoczywać na laurach. Oferta podyplomowych form edukacji jest bardzo szeroka. Dużą popularnością w Polsce cieszą się międzynarodowe kwalifikacje z finansów, rachunkowości i zarządzania.

Potwierdzone certyfikatem umiejętności zawodowe są powszechnie cenione przez pracodawców na całym świecie. Programy kwalifikacji duży nacisk przykładają do wiedzy praktycznej wykorzystując m.in. case studies, oparte na autentycznych przykładach z działalności firm istniejących na rynku.

Osoby, które zdobyły takie kwalifikacje swobodnie wykorzystują nabytą wiedzę i umiejętności w swojej codziennej pracy.

Liczą się międzynarodowe kwalifikacje

Sytuacja gospodarcza na świecie sprawiła, że zmieniły się wymagania pracodawców odnośnie do doświadczenia i umiejętności kandydatów.

Jeszcze rok temu niewykwalifikowany pracownik bez trudu mógł znaleźć pracę. Od kilku miesięcy to pracownik musi przekonać pracodawcę do swojej kandydatury. - Sytuacja gospodarcza zmusiła pracodawców do szukania oszczędności. Zatrudniając nową osobę muszą być pewni, że pieniądze, które zainwestują w pracownika przyniosą firmie korzyści. Doświadczenie, wiedza i umiejętności kandydata są dokładnie sprawdzane. Oprócz podstawowych kryteriów jakie musi spełniać przyszły pracownik trzeba mieć przysłowiowego asa w rękawie. Właśnie tym może być międzynarodowa kwalifikacja. Taki pracownik zawsze znajdzie posadę - twierdzi Thierry Iovane.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska