Kruszwica. Walczyli o mistrzostwo Klubu Żeglarskiego Popiel w Kruszwicy. Kto zdobył tytuły? Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
Na jeziorze Gopło odbyły się regaty o tytuł Mistrza Klubu Żeglarskiego Gopło w Kruszwicy. Na starcie stanęło 15 jachtów Dominik Fijałkowski
15 jachtów stanęło na starcie Indywidualnych Otwartych Regat o Mistrzostwo Klubu Żeglarskiego Popiel w Kruszwicy. Załogi rywalizowały na jeziorze Gopło.

Walka odbywała się w dwóch kategoriach jachtów - do 6,5 metra i powyżej 6,5 metra.

Załogi wystartowały z okolic plaży na cyplu płw. Rzępowskiego. Po dopłynięciu do tzw. rozwidlenia na Gople robiły nawrót i płynęły w kierunku mety, która znajdowała się na wysokości KŻ Popiel w Kruszwicy.

Najlepszymi na tej trasie, a zarazem Mistrzami Klubu Żeglarskiego Popiel za rok 2020 zostali: Grzegorz Frelich na jachcie Romans i Karol Gralik na jachcie Alka IV.

Puchary i nagrody wręczył mistrzom Andrzej Kornaszewski, sędzia główny zawodów i zarazem komandor Klubu Żeglarskiego Popiel w Kruszwicy.