Ambulans będzie czekał na krwiodawców w godz. 13 - 17. - To ważne, żeby przyszło jak najwięcej osób, bo banki krwi świecą pustkami - alarmuje Rządkowski. - Krwiodawcy wyjechali na wakacje. Odczuliśmy to natychmiast.
Rządkowski zachęca do oddawania krwi Czytelników, którzy dotąd się na to nie zdecydowali. - Są z tego korzyści dla zdrowia, bo każda krew trafia do banku w Bydgoszczy, gdzie jest przebadana pod kątem wielu chorób, nawet tropikalnych czy wenerycznych - zaznacza. - Gdy taka osoba pojawi się na pobraniu krwi drugi raz, pracownik ambulansu będzie miał dla niej kompletną analizę, umieszczoną w systemie prowadzonym przez bank krwi.
Można też liczyć na poradę specjalisty. - Zdarza się, że ktoś ma za niski poziom hemoglobiny i wtedy otrzymuje pełną instrukcję, jak poprawić wynik - dorzuca Rządkowski.
Krew można też oddawać co poniedziałek w dawnym budynku starostwa przy ul. Laskowickiej. Punkt poboru jest czynny w godz. 7 - 11.