Krystian Pieszczek (MrGarden GKM) awansował do finału mistrzostw Polski

Redakcja
Krystian Pieszczek (MrGarden GKM Grudziądz) awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski 2017 Archiwum GP
Dwóch zawodników MrGarden GKM Grudziądz walczyło w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Świętochłowicach: Krystian Pieszczek i Rafał Okoniewski. Awans zapewnił sobie Pieszczek: zdobył 11 pkt i 4. lokatę, która oznaczała pewne miejsce w finale.

W meczu ligowym w Gorzowie Wielkopolskim Pieszczkowi poszło słabo, ale w półfinale w Świętochłowicach ten grudziądzki żużlowiec pokazał się z bardzo dobrej strony.
Rafał Okoniewski - drugi reprezentant MrGarden GKM - w 3 startach zdobył tylko 4 pkt (w swoim drugim biegu miał defekt) i uznał, że nie ma co dalej walczyć, bo awans i tak uciekł. Ostatecznie zajął 13. miejsce: 4 (2,d,2), a 14. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń) 3 (1,1,1,d).
Najlepszy w półfinale w Świętochłowicach był Przemysław Pawlicki z Cash Broker Stali Gorzów.
Bezbłędnie jechał Janusz Kołodziej (Unia Leszno), który odpuścił jednak swój ostatni wyścig i zajął 2. miejsce.
GKM poległ w Gorzowie. Punktowało tylko trzech seniorów
Do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski awansowało 6 żużlowców a siódmy jest rezerwowym.
WYNIKI: 1. Przemysław Pawlicki (Cash Broker Stal Gorzów) 13 (3,3,2,2,3) , 2. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) 12 (3,3,3,3,w), 3. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin) 12 (3,2,2,3,2), 4. Krystian Pieszczek (MrGarden GKM Grudziądz) 11 (3,2,1,2,3), 5. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków) 10 (0,3,3,2,2), 6. Dawid Lampart (Stal Rzeszów) 9+3 (1,2,0,3,3). 7. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 9+2 (1,1,3,2,2) - rezerwowy w finale
W finale IMP jest także Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM), który już wcześniej awansował w półfinale w Ostrowie Wielkopolskim.