Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM Grudziądz) trzeci w Gnieźnie! W turnieju o Koronę Chrobrego

Redakcja
Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM Grudziądz) zajął 3. miejsce w Hil-Gaz Back In Town II. Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Maryla Rzeszut
Krzysztof Buczkowski wypadł najlepiej z trzech grudziądzkich żużlowców startujących w Hil-Gaz Back In Town II. Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. "Buczek" stanął w Gnieźnie na podium!

Oprócz niego w zawodach (zdominowanych przez gospodarzy z GTM Start Gniezno) wzięli udział jeźdźcy MrGarden GKM: Rafał Okoniewski i Artiom Łaguta.
Tylko pierwszy wyścig nie udał się Buczkowskiemu. W kolejnych już walczył skutecznie i wszedł do finału. W ostatnim wyścigu, decydującym o miejscach na podium, przyjechał za Oskarem Fajferem i Przemysławem Pawlickim. Zajął 3. miejsce w turnieju.
W fazie zasadniczej turnieju Okoniewski zdobył 11 pkt, jednak "zawalił" bieg półfinałowy (był czwarty). Ostatecznie zajął 8. miejsce w zawodach a trzeci z grudziądzkich żużlowców - Artiom Łaguta z 6 punktami uplasował się na 9. pozycji.
Derbowy sparing wygrywa MrGardenGKM Grudziądz z Get Well Toruń 55:35

Wyniki Hil-Gaz Back In Town II. Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski:
1. Oskar Fajfer (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 9 (3,t,3,0,3) + 1. miejsce w finale
2. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) 11 (2,1,2,3,3) + 2. m. w finale
3. Krzysztof Buczkowski (MrGarden GKM Grudziądz) 9 (0,3,2,2,2) + 3. m. w finale
4. Mirosław Jabłoński (GTM Start Gniezno) 7 (1,w,3,w,3) + 4. m. w finale
5. Vaclav Milik (Betard Sparta Wrocław) 14 (2,3,3,3,3), 6. Maksim Bogdanow (Lokomotiv Daugavpils) 12 (2,3,2,3,2), 7. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 11 (3,3,1,3,1), 8. Rafał Okoniewski (MrGarden GKM Grudziądz) 11 (3,2,3,1,2),
9. Artiom Łaguta (MrGarden GKM Grudziądz) 6 (3,0,1,2,d), 10. Marcin Nowak (GTM Start Gniezno) 6 (1,2,0,2,1), 11. Adrian Gała (Start) 6 (0,1,2,2,1), 12. Eduard Krcmar (Start) 5 (1,1,0,1,2), 13. Oliver Berntzon (Start) 5 (2,1,0,1,1), 14. Krzysztof Jabłoński (Start) 4 (0,2,1,1,0), 15. Kjastas Puodżuks (Lokomotiv Daugavpils) 3 (1,2,d,d,d), 16. Wadim Tarasienko (Polonia Piła) 1 (0,0,1,0,0), 17. Patryk Fajfer (Start) 0 (0), 18. Damian Stalkowski (Start) - 0 (d)