Krzysztof Gosiewski drugi w Świeciu na 10 km

Bydgoszczanin Krzysztof Gosiewski (nr 218) przegrał tylko z Tadeuszem Zblewskim z Bytowa (nr 337) Sławomir Wojciechowski
Po raz drugi Półmaratonowi Mondi towarzyszył bieg na 10 kilometrów. Najlepsi byli w nim Tadeusz Zblewski z Bytowa i Regina Czerwińska z Elbląga.

Półmaraton Mondi Chełmno - Świecie (trasa)

Bieg odbył się na trasie Głogówko - Świecie z metą na stadionie Wdy. Wzięli w nim udział biegacze m.in. ze Świecia, Chełmna, Grudziądza, Bydgoszczy, Elbląga, Bytowa, Wrocławia, Warszawy, Gardei, Bukowca, Gródka, Mielna, Osielska.
Od początku ton biegowi nadawali Tadeusz Zblewski (Talex Borzytuchom/Bytów) i Krzysztof Gosiewski (Bydgoszcz). Na finiszu szybszy okazał się bytowianin, który uzyskał czas 31;08 min. Gosiewski na mecie zameldował się 16 sekund później Trzeci był kolejny zawodnik Talex Borzytuchom Łukasz Wirkus - 33;38. Najlepszym zawodnikiem ze Świecia był Mariusz Glugla, który zajął 11. miejsce - 39;35.

Wyniki "Open": 1. Tadeusz Zblewski (Talex Borzytuchom/Bytów), 2. Krzysztof Gosiewski (AZS UKW Bydgoszcz), 3. Łukasz Wirkus (Talex Borzytuchom/Lipnica), 4. Adam Zięba (Herbalife Team Bydgoszcz), 5. Zenon Hartuna (Florian Chojnice), 6. Zbigniew Górczyński (WKB Plast MIX Maratończyk Fabianki), 7. Janusz Łazarski (Grudziądz), 8. Marcin Wiącek (Byledobiec Anin/ Warszawa), 9. Arkadiusz Dejewski (Toruń), 10. Adrian Woźniak (KM UMK Toruń). Bieg ukończyło 57 zawodników.

Elbląg górą

W biegu kobiet wystartowało tylko pięć zawodniczek. Najlepsza okazała się Regina Czerwińska z Elbląga, która uzyskała czas 43;34. Druga była Sylwia Marchlewska (Świecie) - 49;47, 3. Sylwia Stefan (Czersk Świecki) - 1:03;56, 4. Halina Majcher (Golub-Dobrzyń) - 1:05;10, 5. Barbara Furman (Drużyna Furmana Inowrocław) - 1:28;39.

Podobnie jak w półmaratonie nagrody rozdano w wielu kategoriach wiekowych.