XIII Półmaraton Unisławski i Dziesiątka Unisławska [wyniki]

Monika Smól
Monika Smól
Unisławskie biegi przyciągnęły 411 miłośników królowej sportu. Rywalizowali w półmaratonie lub na 10 km. GOK Unisław
XIII Półmaraton Unisławski oraz bieg towarzyszący na dystansie 10 km - Dziesiątka Unisławska odbyły się w miniony weekend w Unisławiu.

W sumie wystartowało 411 zawodników, w tym 222 na dystansie 21,1 km, a 189 - na krótszym odcinku - 10 km.

Zwycięzcą XIII Półmaratonu Unisławskiego w klasyfikacji generalnej mężczyzn został Kamil Nartowski. Torunianin przebiegł odcinek z czasem 01:16:39. Z kolei wśród kobiet -z czasem 01:30:30 - zwyciężyła Anna Arseniuk z Górska.

W Dziesiątce Unisławskiej w klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Łukasz Wirkus z Lipnicy. Bezkonkurencyjna wśród pań była bydgoszczanka, Marta Szenk.

Trasa biegów prowadziła drogami o nawierzchni asfaltowej po terenie gminy Unisław i Kijewo Królewskie przez malowniczy teren Chełmińskiego Parku Krajobrazowego.

W biegach wystartowali zawodnicy z różnych stron: Torunia, Gdańska, Kwidzyna, Gdyni, Zamości, Bydgoszczy, Włocławka, Świecia, Gniezna, Złotowa, Inowrocławia, Sztumu, szcecinka, Wąbrzeźna, Poznania, Brodnicy, Płocka, Chełmży Grudziądza czy Chełmna.

Najstarszym zawodnikiem biegu na dystansie 21,1 km był Kazimierz Leśniewski z Włocławska. Zawodnik, urodzony w 1942 roku, czyli liczący 74 wiosny, ze świetnym czasem - 02:11:36 - stawił się na mecie półmaratonu.

W biegu na krótszym dystansie najstarszym uczestnikiem był Stefan Lewandowski z Torunia. 73-latek pokonał 10 km w rewelacyjnym czasie - 01:08:44.

Unisławskie biegi zostały zaliczone do cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego i były szóstym z kolei biegiem w tegorocznej edycji.