MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Kukucki zabrał głos jako prezydent-elekt. Podziękował mieszkańcom Włocławka. Takie pierwsze decyzje podejmie. Zdjęcia, wideo

Renata Brzostowska
Renata Brzostowska
Wideo
od 16 lat
W poniedziałkowe przedpołudnie przed Urzędem Miasta przy ulicy Zielony Rynek we Włocławku Krzysztof Kukucki, prezydent-elekt podsumował kampanię, podziękował włocławianom za udział w wyborach, a także zadeklarował chęć pracy dla mieszkańców Włocławka ponad podziałami politycznymi oraz mówił o pierwszych krokach jako prezydent, popalonych mostach i rozmowach z radnymi.

Wybory Samorządowe 2024 - II tura. Krzysztof Kukucki prezydentem Włocławka

Włocławianie w drugiej turze wyborów samorządowych 2024 wybrali nowego prezydenta – Krzysztofa Kukuckiego, członka Nowej Lewicy, senatora, wiceministra rozwoju i technologii, zastępcę prezydenta Marka Wojtkowskiego. W drugiej turze zdobył ponad 56 procent głosów i pokonał rządzącego Włocławkiem od dziesięciu lat Marka Wojtkowskiego.

W poniedziałkowe przedpołudnie, 22 kwietnia 2024 roku, przed Urzędem Miasta przy ulicy Zielony Rynek we Włocławku zorganizowano briefing prasowy, podczas którego dzień po wyborach z dziennikarzami spotkali się Krzysztof Kukucki, prezydent-elekt Włocławka i przedstawiciele oraz sympatycy Nowej Lewicy "Drużyna lepszego Włocławka".

Pierwsza konferencji prasowa po wygranych wyborach Krzysztof Kukucki, prezydenta-elekta

- Za nami bardzo trudna kampania wyborcza, przed nami budowa lepszego Włocławka. Z tego miejsca wszystkim mieszkańcom i mieszkankom Włocławka chciałem bardzo gorąco podziękować za zainteresowanie, za to, że słuchali tego, co mieliśmy im do przekazania. Tym którzy dwa tygodnie temu i wczoraj we Włocławku poszli na wybory również podziękować, niezależnie od tego, przy którym nazwisku czy nazwiskach oddawali swój głos - rozpoczął spotkanie Krzysztof Kukucki. - Deklaruję chęć pracy ponad podziałami politycznymi, deklaruję chęć pracy dla mieszkańców Włocławka, oni będą dla nas w centrum uwagi. Moje zaangażowanie będzie nie mniejsze od tego, do którego już przyzwyczaiłem włocławian przez ostatnie pięć lat. (...) Uważam, że mieszkańcy muszą czuć sprawczość, muszą czuć, że mają realny wpływ na przyszłość naszego miasta. A naszym zadaniem, zadaniem "Drużyny lepszego Włocławka" jest to, żeby mieszkańcy i mieszkanki z naszego Włocławka byli dumni, i żeby im się dobrze i komfortowo i przyjaźnie żyło.

Co będzie robił Krzysztof Kukucki, prezydent-elekt do dnia zaprzysiężenia?

Do pierwszej sesji Rady Miasta nowej kadencji i swojego zaprzysiężenia (7 maja 2024 roku) oprócz kończenia prac w Senacie RP, prezydent-elekt wraz z "Drużyna lepszego Włocławka" zamierza spotykać się i rozmawiać z potencjalnymi radnymi.

- Nie ukrywajmy, że jest to czas, kiedy będziemy rozmawiać (...) z potencjalnym radnymi, którzy będą chcieli zasilić naszą drużynę - mówił Krzysztof Kukucki, prezydent-elekt. - Po drugiej turze pan prezydent nie zadzwonił. Po pierwszej ja zadzwoniłem. (...) Wyraziłem wtedy, a właściwie zacytowałem słowa marszałka Kopyścia, który powiedział "Pamiętajcie, że po wyborach przychodzi ten dzień - po. Będzie trzeba usiąść i dalej ze sobą współpracować i rozmawiać". Przypomniałem te słowa, najwyraźniej akurat sztab pana prezydenta nie wziął sobie tych słów do serca i postanowił spalić większość mostów, które nas łączyły. (...) My jesteśmy otwarci na współpracę z każdym radnym, który będzie chciał budować lepszy Włocławek.

  • Jakie będą pierwsze kroki Krzysztofa Kukuckiego jako prezydenta Włocławka?

  • Czy we włocławskim Urzędzie Miasta nastąpią zmiany personalne?

  • Czy znani są już kandydaci na zastępców prezydenta?

Odpowiedzi na te i inne pytania, zobaczcie na wideo z konferencji Krzysztofa Kukuckiego, prezydent-elekta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Krzysztof Kukucki zabrał głos jako prezydent-elekt. Podziękował mieszkańcom Włocławka. Takie pierwsze decyzje podejmie. Zdjęcia, wideo - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska