DW
Krzysztof Piątek znów jest niezwykle skuteczny.
Krzysztof Piątek znów jest niezwykle skuteczny. EASTNEWS
Krzysztof Piątek zaliczył pierwsze ligowe trafienie w barwach AC Milan. "Rossoneri" zremisowali na wyjeździe z Romą 1:1, a Polak pokonał bramkarza rywali w 26. minucie spotkania.

Krzysztof Piątek z trzecim golem dla AC Milan!

Milan rozpoczął to spotkanie wyjątkowo kiepsko. Drużyna trenera Gattuso oddała rywalom inicjatywę, co próbowali oni wykorzystać już w 3. minucie meczu. Lorenzo Pellegrini uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale na posterunku był Tiemoue Bakayoko, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po kwadransie Edin Dzeko zakręcił rywalami, oddał dobry strzał, ale Donnarumma świetnie zdołał odbić lecącą piłkę.

Niewidoczny Krzysztof Piątek pokazał się z najlepszej strony w 26. minucie meczu. Lucas Paqueta wygrał pojedynek na skrzydle z obrońcą, dograł futbolówkę po ziemi w pole karne. Tam reprezentant Polski zgubił krycie i wpakował piłkę do siatki.

Tuż po zmianie stron fatalny błąd popełnił Mateo Musacchio. Argentyńczyk nie trafił czysto w piłkę, Donnarumma musiał ratować sytuację, ale tylko odbił futbolówkę pod nogi Zaniolo. Zawodnik Romy nie miał jednak problemu, aby umieścić ją w bramce Milanu.

Krzysztof Piątek jeszcze raz miał świetną szansę na zdobycie bramki. W 76. minucie próbował urwać się defensorom, ale jeden z arbitrów zauważył pozycję spaloną napastnika. W 87. minucie Piątek został zmieniony przez Patricka Cutrone.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Więcej o LIDZE WŁOSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

ZOBACZ KONIECZNIE:

TOP 10 obcokrajowców z największą liczbą meczów w Ekstraklasie

Frekwencja klubów Ekstraklasy. Kto ma najlepszą, a kto najgorszą?

Najlepsi piłkarze do wzięcia za darmo od 1 lipca

Piłkarze grający w jednym klubie przez całą karierę [15 NAZWISK]

Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano

Jak zmieniała się FIFA na przestrzeni lat?

Materiał oryginalny: Krzysztof Piątek strzelił dla Milanu! Pierwsze ligowe trafienie w barwach nowego klubu - Gol24