Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Które miesiące są najkorzystniejsze, aby przejść na emeryturę w 2024 roku? Sprawdzamy!

OPRAC.:
Adrianna Jackowiak
Adrianna Jackowiak
W 2024 r. przejście na emeryturę w lutym będzie korzystniejsze niż praca przez kolejny kwartał i złożenie wniosku między marcem a końcem czerwca.
W 2024 r. przejście na emeryturę w lutym będzie korzystniejsze niż praca przez kolejny kwartał i złożenie wniosku między marcem a końcem czerwca. PIXABAY
Niekoniecznie oczywiste jest, że wysokość emerytury zależy nie tylko od zgromadzonego kapitału, ale również od momentu złożenia wniosku o to świadczenie. W poniższym tekście przedstawimy, w jakich miesiącach przejście na emeryturę może być najbardziej korzystne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, w którym miesiącu w 2024 roku przejść na emeryturę, by świadczenie było najkorzystniejsze, koniecznie wejdź w galerię zdjęć i poznaj szczegóły.

Kiedy przejść na emeryturę w 2024 roku?

Przede wszystkim warto zauważyć, że moment złożenia wniosku o emeryturę może mieć wpływ na ostateczną wysokość świadczenia. W wielu systemach emerytalnych istnieją pewne mechanizmy korekcyjne, które uwzględniają czas, w którym składany jest wniosek. Dlatego istnieje pewna elastyczność w wyborze terminu przejścia na emeryturę, która może wpłynąć na ostateczne korzyści finansowe dla emerytowanego pracownika.

Najkorzystniejsze miesiące do złożenia wniosku o emeryturę mogą zależeć od różnych czynników, takich jak aktualne przepisy emerytalne, sytuacja na rynku pracy czy ewentualne zmiany w systemie emerytalnym. Wskazówki dotyczące optymalnych terminów mogą być dostosowane do specyfiki danego kraju lub regionu.

W niektórych przypadkach korzyści finansowe mogą wynikać z podjęcia decyzji o przejściu na emeryturę w określonym miesiącu, który sprzyja uzyskaniu dodatkowych bonusów, premii czy korzystniejszych warunków podatkowych. Z tego względu istotne jest śledzenie aktualnych informacji dotyczących emerytur oraz konsultacja z ekspertami finansowymi czy doradcami emerytalnymi.

Podsumowując, wybór momentu złożenia wniosku o emeryturę może mieć istotny wpływ na ostateczną wysokość świadczenia emerytalnego. Dlatego zaleca się dokładne zaznajomienie się z aktualnymi przepisami oraz skonsultowanie się z profesjonalistami w dziedzinie finansów przed podjęciem decyzji o przejściu na emeryturę.

Emerytura 2024. Przejście na emeryturę w lutym będzie bardzo korzystne

Według analizy dokonanej przez dr. Tomasza Lasockiego z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, zeszły rok wyróżnił się tym, że najlepszym miesiącem do przejścia na emeryturę był luty.

Dr. Lasocki wskazuje również, że w 2024 roku przejście na emeryturę w lutym nadal będzie bardziej korzystne niż kontynuowanie pracy przez kolejny kwartał i złożenie wniosku między marcem a końcem czerwca - wyjaśnia ekspert. Dlaczego?

Jak zaznacza, składki na koncie emerytalnym w lutym zostaną zwiększone o ostatnią coroczną waloryzację za rok 2022 oraz waloryzacje kwartalne za pierwszy, drugi i trzeci kwartał 2023 roku.

JEŻELI CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT TEGO, KIEDY PRZEJŚĆ NA EMERYTURĘ W 2024 ROKU, BY WYJŚĆ NA TYM NAJKORZYSTNIEJ, KLIKNIJCIE W GALERIĘ ZDJĘĆ!

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska