Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kujawsko-Pomorskie: propozycje na weekend 23-24.09.2023. Dla piechurów, rowerzystów, kajakarzy i zmotoryzowanych

Marek Weckwerth
Marek Weckwerth
Miłośnicy klasycznej motoryzacji i eleganckiego stylu zapraszają na niedzielne (24 września) wydarzenie charytatywne „Distinguised Gentleman’s Drive 2023” wiążące męskie zdrowie z samochodowymi zabytkami. A tak było przed rokiem na starcie przez Pałacem Nowym w Ostromecku.
Miłośnicy klasycznej motoryzacji i eleganckiego stylu zapraszają na niedzielne (24 września) wydarzenie charytatywne „Distinguised Gentleman’s Drive 2023” wiążące męskie zdrowie z samochodowymi zabytkami. A tak było przed rokiem na starcie przez Pałacem Nowym w Ostromecku. Marek Weckwerth/ Archiwum
W weekend odbędą się: marsz na orientację, rajd rowerowy przez Puszczę Bydgoską i pieszy wzdłuż Brdy, a miłośnicy starych aut spotkają się w Ostromecku, by przejechać do „Tazbirowa” nad Zalewem Koronowskim.

W dniach 22-24 września (piątek do niedzieli) Krzysztof Nowak oraz Powiat Świecki zapraszają na IV Marsz na Orientację Warownia 2023. Baza zawodów znajduje się w gospodarstwie agroturystycznym Czarna Podkowa, przy leśniczówce Gródek (pomiędzy Gródkiem a Krąplewicami, 5 km od stacji PKP Laskowice Pomorskie). Start w 10. kategoriach do wyboru. Start i meta trasy kajakowej nastąpi z przystani wodnej nad Zalewem Gródeckim na rzece Wdzie, ok. 2,5 km od bazy.

Szczegóły na stronie: https://marszwarownia.blogspot.com/2023/07/iv-mno-warownia-2023.html

Kontakt do organizatora: Krzysztof Nowak, tel.: 506 582 471, e-mail: [email protected]

Rowerami przez Puszczę Bydgoską

W sobotę 23 września KTR „Masa Turystyczna” Bydgoszcz, Pracownia Archeologiczna ,,Imladris” Roberta Grochowskiego oraz Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków „Bunkier” zapraszają na kolejną rowerową wyprawę po Puszczy Bydgoskiej pod nazwą „Zielono Mi – czyli z nurtem Zielonej Strugi”.

Zbiórka o godz. 8:00 na stacji kolejowej w Nowej Wsi Wielkiej. Dojazd pociągiem Regio, odjazd z dworca Bydgoszcz Główna o godz. 7:10 lub na własnych kołach. Turyści pojadą wzdłuż największego cieku wodnego puszczy, w średniowieczu zwanego Wierdzielewą, zaś w czasach pruskich Grünes Fliess.

To też może Cię zainteresować

Trasa rajdu będzie miała 31,5 km (trudna i wymagająca bardzo dobrej kondycji fizycznej): od źródeł w Dąbrowie Wielkiej poprzez Starą Wieś, Rojewice, Osiek Wielki, Jarki, Kąkol, Dybowo do obecnego ujścia strumienia do Wisły.

Po drodze, oprócz pięknych okoliczności jesiennej przyrody, uczestników czekać będą liczne atrakcje: relikty niemieckiej linii obronnej z 1945 r., pozostałości niemieckich obozów dla jeńców, pracowników przymusowych i Hitlerjugend z lata 1944 – 1945, miejsca dawnych wsi, strumieni, bagien, dróg, karczm, cmentarzy, młynów wodnych. Rowerzyści poznają dzieje i kulturę menonitów oraz przebieg granicy pomiędzy państwem krzyżackim a Królestwem Polskim, a później pomiędzy Królestwem Prus i Rzecząpospolitą Obojga Narodów. Powrót pociągiem Regio ze stacji kolejowej Cierpice-Kąkol lub na kołach.

Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy (kontakt na FB lub mailowo: [email protected]). Uczestnictwo tylko po uzyskaniu zaproszenia organizatora. Rowerzystów poprowadzi na trasie Jarosław Szczepaniak (tel. 783 828 583).

Pieszo z Gościeradza do Smukały

W niedzielę 24 września Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na rajd pieszy po 12-kilometrowej trasie Gościeradz – Smukała. Wiedzie drogami i ścieżkami poprzez urozmaicone krajobrazowo tereny Doliny Brdy, czerwonym szlakiem z Gościeradza (dworek Wyczółkowskiego) przez Tryszczyn do Smukały. Po drodze turyści  zatrzymają się nad Brdą.

Zbiórka w holu dworca PKS w Bydgoszczy o godz. 9:30, autobus PKS odjeżdża o godz. 9:50 ze stanowiska 3. Powrót A58 z przystanku Opławiec/ Biwakowa lub z pętli Smukała również A54.

Szczegółowe informacje u organizatora – Urszuli Sobkowiak (tel. 52 371 30 82).

Dla miłośników klasycznej motoryzacji

Miłośnicy klasycznej motoryzacji i eleganckiego stylu zapraszają na niedzielne (24 września) wydarzenie charytatywne „Distinguised Gentleman’s Drive 2023” wiążące męskie zdrowie z samochodowymi zabytkami.

Zbiórka kierowców i pasażerów zabytkowych pojazdów tradycyjnie od godz. 10.00 przez zespołem parkowo-pałacowym w podbydgoskim Ostromecku. Wyjazd na trasę o godz. 10.45. Uczestnicy rajdu przejadą przez Fordon, Trzeciewiec, Kotomierz, Koronowo (postów przed liceum), Wierzchucin Królewski, Sośno, Mąkowarsko, Gostycyn, Mędromierz (postów w lokalnym muzeum), Piła Młyn, Minikowo, Klonowo, Sucha, Wielonek (postój), przeprawa promem na zachodni brzeg Zalewu Koronowskiego, Rodzinny Port Jachtowy „Tazbirowo” (finał).

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się za pośrednictwem oficjalnej strony: gentlemansdrive.com

W tygodniu spotkania klubowe

We wtorek 26 września o godz. 11.00 Turystyczny Klub Seniora RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, przyjaciół i sympatyków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy"przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu).

Tego samego dnia o godz. 17:00 Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bydgoszczy zaprasza członków, sympatyków oraz Kaszubów na spotkanie do biblioteki przy ul. Dworcowej 49 w Bydgoszczy. W trakcie spotkania będą omawiane minione wydarzenia oraz plany na kolejne miesiące. Wstęp wolny.

W środę 27 września o godz. 17.00 na spotkanie do świetlicy RO PTTK „Szlak Brdy” przy ul. Sienkiewicza 1 zaprasza Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf". Podczas spotkania będzie można nabyć znaczek jubileuszowy i inne gadżety klubowe.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska